okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple ve SEC arasındaki savaşta yeni bir strateji mi geliyor?

XRP yatırımcıları bu habere çok üzülecek!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve SEC davası tam bir yılan hikayessi.   Avukat James K. Filan tarafından paylaşılan yeni tweet yanıtında “ SEC kesinlikle mahkeme kararına …

Ripple, SEC çalışanlarının XRP varlıklarıyla ilgili açıklama talep ediyor

 

Ripple kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu [SEC] Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi kriptolarla ticaret yapan çalışanları ile ilgili politikaları ve bilgileri açıklamaya zorlamak için bir harekette bulundu. Bu hareket, Ripple’ın adil uyarı savunmasına katkıda bulunacaktır.

Avukat James K. Filan tarafından paylaşılan dosyaya göre, Ripple SEC’in şunları sağlamasını istiyor:

 

“… XRP, bitcoin ve eter ile ilgili veya alternatif olarak, bu bilgilerin toplu biçimde üretilmesiyle ilgili ticari ön onay kararlarını yansıtan anonimleştirilmiş belgeler.”

 

Ayrıca, önergede SEC çalışanlarının XRP varlıklarıyla ilgili belgelerden de bahsedildi.

 

“Davalılar ayrıca SEC çalışanlarının XRP varlıklarıyla ilgili , yine ya kişisel bilgilerin redaksiyonları ile ya da toplu biçimde sertifikaları istiyorlar. Bu konuda 8 Temmuz, 15 Temmuz, 18 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinde SEC ile görüştük ve herhangi bir gelişme olmadan görüştük.”

 

Ripple’ın önceki talepleri, sanıkların SEC’in dijital varlıklarla ilgili politikalarını anlamalarının ayrılmaz bir parçası olan “SEC’in belirli bilgileri üretmeyi reddetmesi” ile karşılandı. Mahkeme, Ripple’ın SEC’i dijital varlıklarla ilgili ticaret politikalarını üretmeye zorlama hareketini kabul etmişti. SEC’in 19 Ocak 2018 tarihli “Dijital Varlıklara İlişkin Etik Rehberi” başlıklı bir politika hazırladığını yayınlayın. Ripple, 19 Ocak 2018’e kadar SEC’in dijital varlıkları menkul kıymetler olarak görmediğine ve çalışanlarının bu nedenle “SEC tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın XRP’yi satın almak, satmak ve elinde tutmakta özgür” olduğuna dikkat çekti.

 

Söz konusu belgede ayrıca sanıklar tarafından,

 

“Bu kanıt, bu davadaki Davalıların savunmalarının güçlü bir şekilde doğrulanmasını sağlıyor ve SEC’in iddialarını baltalıyor. Spesifik olarak, SEC’in, önceden izinsiz menkul kıymet işlemleri yapan çalışanlarına karşı uzun süredir devam eden düzenlemesine rağmen, kendi çalışanlarının XRP satmasını veya satın almasını kısıtlamadığı gerçeği, SEC’in en az Ocak ayından önce sonuçlanmadığını gösteriyor. 2018, XRP satışları ve teklifleri menkul kıymet işlemleriydi.”

 

şeklinde bir savunma yapıldı.

 

Ayrıca, SEC, düşen menkul kıymetlere ilişkin bir “Yasaklanmış Holdingler” listesi tutsa da SEC’in menkul kıymet alım satım yasağı kapsamında BTC, ETH ve XRP bu listede hiç yer almadı. SEC tarafından kapsamlı bir yasak yerine vaka bazında incelemelere tabi olan varlıkları belirlemek için oluşturulan “İzleme Listesi”, XRP’yi yalnızca 13 Nisan 2018’den sonra ekledi.

 

Bu, “13 Nisan 2018’den sonra XRP’deki herhangi bir SEC çalışanı işleminin, vaka bazında – yine ön onay süreci yoluyla değerlendirildiği” anlamına geliyordu. Ripple, SEC’in davaya bu önemli bilgiyi vermeyi reddettiğini ve şimdi Mahkeme aracılığıyla baskı yapmaya çalıştığını iddia etti.

 

Mahkeme, SEC’e bu talebe yanıt vermesi için 3 Eylül’e kadar süre verdi. Ancak, ya SEC bir kez daha işbirliği yapmayı reddederse? O zaman nasıl bir hareket planı olacağı merak konusu.

Ripple ve SEC davası yeni stratejilerle ilerliyor

Filan’ın twitter güncellemesine bir yanıtta belirtildiği gibi, “SEC kesinlikle mahkeme kararına uymamaya karar verebilir. Bir süre sonra olan şey, hakimin onlara yaptırım uygulayacak olmasıdır. SEC, emri görmezden gelmeye devam ederse, sonunda davanın düşmesine neden olabilir” dedi.

 

Ripple ve SEC ileri geri hareket etmeye devam ederken, kripto topluluğu 31 Ağustos, gerçek keşif son tarihini bekliyor. Ayrıca, mahkeme, ilgili tarafların Ripple CEO’su ve Kurucusu Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in ifadesinin ifadesini zorlamak için ortak talebini zaten kabul ettiğinden, dava bir sonuca varmaktan uzak görünüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.