1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ConsenSys CEO’sundan ümitlendiren Ethereum 2.0 açıklaması

ConsenSys CEO’sundan ümitlendiren Ethereum 2.0 açıklaması

ConsenSys CEO’sundan ümitlendiren Ethereum 2.0 açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joe Lubin, Ethereum 2.0’ın ne zaman hayata geçeceği konusunda tarih verdi. 

ConsenSys CEO’sundan ümitlendiren Ethereum 2.0 açıklaması

Başta Ethereum yatırımcıları olmak üzere kripto para piyasasının geneli, Ethereum 2.0, Proof-Of-Stake lansmanını bekliyor.

Ethereum kurucu ortağı ve SoncenSys CEO’su Jole Lubin, ETH 2.0’ın önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlanacağından emin konuştu.

Geçtiğimiz hafta yaptığı bir video yayınında konuşan Lubin, şunları söyledi:

Merge güncellmesi, şaşırtıcı ama vaat edildiği zaman içerisinde hayata geçiyor. Dolayısıyla benim tahminlerin de aynı şekilde devam ediyor. Güçlü ve yoğun bir şekilde çalışan ekibimiz var.

ethereum ConsenSys CEO'sundan ümitlendiren Ethereum 2.0 açıklaması

Bilindiği gibi kısa bir süre öcne Klin Merge testnet lansmanı yapılmış ve gerçek Merge güncellemesine bir adım daha yaklaşılmış oldu. Şu anda Ethereum geliştiriciler, ETH 2.0 blockchaini,  Beacon Chain üzerinde çalışıyorlar.

Aslında Beacon Chain işlemlerin gerçekleştiği ağ yerine, stake ve validatorların bulunduğu bir ağ olacak.

Ethereum 2.0 ile ilgili konuşmasına devam eden Lubin devamında sözlerini şöyle sürdürdü.

Merge, Ethereum’un karbon ve enerji ayak izi sorununu, proof-of-Work sorununu çözecek. Enerji açısından daha az pahalı olacak. Ayrıca, Proof-Of-Stake modeline geçmenin bir başka olumlu tarafı ise insanların çok ağır temeller üzerinde kurulmuş Proof-of-Work sistemine kaynaklarını aktarmaları gerekmeyecek olması.

Yeni modele geçtiğimizde, Her gün, ürettiğimizden çok daha fazla Ether yakıyor olacağız. Çünkü ağı işletmek için çok daha az Ether gerecek. Böylelikle ultra-sound para hayata geçmiş olacak.

 

Canlı ETH fiyatı: $ 1,815.32

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: