Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Eğitim
  3. CoinMarketCap benzeri platformlar

CoinMarketCap benzeri platformlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinmarketcap benzeri siteleri biliyor musunuz? Bir çok kripto para projesi var. Bu projeler arasından bir çoğunun nefesi maratonun sonunu görmeye yetmeyecek. Ama bazıları bugünkü değerlerinin çok daha fazla üstüne çıkacaklar. İşte bu projeleri takip etmek incelemek ve anlamak için çeşitli listeleme siteleri var. Bu yazımızda en çok bilinen CoinMarketCap (CMC) benzeri platformlardan bahsedeceğiz.


CoinMarketCap

CoinMarketCap benzeri CoinMarketCap benzeri platformlarKripto para sektöründe olup da CoinMarketCap’i bilmeyen neredeyse yoktur. CMC şu anda sektörün google’ı durumunda. Bir kripto para ile ilgili anlık yada geçmiş bilgilerin hemen hepsini CoinMarketCap’de bulabiliyorsunuz.

Kripto paraların son 24 saatteki Dolar yada BTC karşısındaki değerlerini görebildiğiniz gibi. Bu değer değişimlerini seçtiğiniz filtrelere göre karşılaştırmalı olarak görebiliyorsunuz. Her ne kadar yeni platformlar günden güne artıyor ve yeni özelliklerle kullanıcıyı çekmeye çalışıyorsa da CMC sektörde ana kaynak olmaya devam ediyor. Şimdi bundan sonraki bölümde CoinMarketCap’e benzeyen kripto para listeleme sitelerini ve sadece ne avantajları ile öne çıktıklarını yazacağız.

CoinCodex: Kripto paralarla ilgili bilgi ve haber paylaşımı da yapılıyor. Borsaları hacime göre sıralıyor. Aktif ve gelecek ICO’ları listeliyor. Portföy takibi yapabiliyorsunuz. Kripto para sektöründeki etkinlikleri takip edebiliyorsunuz.

CoinCodeCap: Teknolojik geliştirmelerine göre kripto paraları sıralıyor. Kripto paraları bir çok kritere göre sıralayabiliyorsunuz. Yorumlar, forklar, Yıldızlar, Takip edenlere göre…

Coinmarketcap benzeri diğer bir site ise Block’tivit: İnsanların en fazla rağbet ettiği kripto paraları görebilirsiniz. Kripto paraları fonlarınızı kaybetme durumuna göre inceleyebilirsiniz.

OnChainFX: Şu anda beta sürümünde olan proje ile kripto para portföyünüzü takip edebilirsiniz. Yatırımcıların karşılaştırma yapması ve daha iyi karar vermesi amacıyla kurulmuş bir proje. Proje parasal politikaları da  takip ederek size bilgi veriyor.

BitInfoCharts: Saat bazında en iyi performans sergileyen kripto paraları görebilirsiniz. En fazla kullanılan kripto paralar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Platform sürekli bir geliştirme halinde. Site kripto para sektöründe gelecek vadeden bir platform olarak görülüyor.

CoinCheckup: Kendini kripto para yatırımcı dostu olarak tanımlıyor. Sitede olan bölümler pazar, analiz, yatırım ve tahmin olarak ana başlıklar halinde sunuluyor. Hem yeni hem de uzman yatırımcılar için iyi bir kaynak. Veriler oldukça güvenilir.

Coinmareketcap Benzeri Diğer Siteler

Coinmarketcap benzeri siteler arasında adı en çok geçen sitelerden biri olan CoinGecko: Kripto para karşılaştırma platformu olan site takipçilere kaliteli bilgi sunmayı hedefliyor. CMC ye benzer olmasına rağmen bir önemli farkı var. Kripto paraları topluluk desteğine ve geliştirme desteğine göre de sıralıyor. Ayrıca ICO’lar için de bir bölümü var.

CoinCap: Bir çeşit kripto para borsası olarak çalışıyor. Belli Coin’lerin pazar tahminine göre alınarak daha sonra satılmasını sağlıyor.

CoinLib: Kullanıcılara bir çok özellik sunuyor. Tüm kripto paralar için sürekli güncellenen içerikler mevcut. Kullanıcılar coinleri takip edebiliyorlar. Alarm koyabiliyorlar. Sitede ayrıca haber ve anlık fiyat bölümü mevcut.

CryptoCompare: İnsanların istedikleri kripto paralar üzerinde tartışabildikleri bir forum mevcut. Kripto paralarla alakalı bilgiler, madencilik detayları ve borsalar mevcut. Oldukça iyi düzenlenmiş bir platform olarak CMC’den sonra en fazla kullanılan platformlardan biri olarak bilinir.

CryptoSlate: Tüm kripto paraları içerir. Her kripto para ile ilgili bilgiler verir. Günlük transfer işlemleri ile ilgili bilgiler verir. Kripto para sektöründeki İş ispatı ve Varlık ispatı algoritması ile ilgili ayrıma göre tüm kripto paraları sınıflandırır.


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.