Coinbase’den yüklü miktarda Bitcoin çıktı! Ne anlama geliyor?

Coinbase nft
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’de tutulan Bitcoin miktarı 2017 yılından beri en düşük seviyede. Ne anlama geliyor? Detaylar haberimizde.

Coinbase’den yüklü miktarda Bitcoin çıktı! Ne anlama geliyor?

Bitcoin, yeniden 40,000 dolarlık sert direnci test ediyor. Son 24 saat içerisinde 41,425 dolara kadar yükseldi ancak yeniden geri çekildi. Lider kripto para birimi uzun süredir bu direncin üzerine sıçrayışı gerçekleştiremedi. BTC’nin yönünü yukarı doğru çevirmesi için önce 40,000 doların ardından ise 43,000 doların üzerinde kararlı bir duruş göstermesi gerekiyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,612 dolardan işlem görüyor. Lider kriptonun piyasa değeri 751 milyar dolara yükseldi. Bu değer 1,759 trilyon dolarlık toplam kripto piyasasının %42,7’sini domine ettiği anlamı taşıyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

coinbase Coinbase’den yüklü miktarda Bitcoin çıktı! Ne anlama geliyor?

Bitcoin’in anlık teknik verileri bu şekilde iken kripto analitik firması Glasnode, Coinbase’de tutulan BTC, son iki yılda %36’nın üzerinde düştüğünü belirtti. Firma, ABD merkezli kripto borsası devi Coinbase’in şu anda yıllardır sahip olduğundan daha az Bitcoin (BTC) tuttuğuna dikkat çekti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini


“Coinbase’de tutulan Bitcoin, Nisan 2020’de belirlenen ATH’den [tüm zamanların en yüksek seviyesi] bu yana 375.000 BTC (%36,6) düştü.” 

coinbase Coinbase’den yüklü miktarda Bitcoin çıktı! Ne anlama geliyor?

Dev borsadan geçtiğimiz hafta 31,000 Bitcoin daha çıktı.  Şu anda borsada kalan BTC bakiyesi 2017’nin boğa piyasası zirvesinden bu yana en düşük seviyede. Glasnode, bu metriğin bu seviyelere düşmesini Bitcoin benimsenmesi açısından olumlu bir işaret olarak görüyor.

“Özellikle Coinbase, bu hafta toplam 31.130 BTC (1,18 milyar $) tutarında çok büyük bir net çıkış gördü. Bu, 28 Temmuz 2017’den bu yana en büyük net çıkıştır. Bu, yatırımcıların Bitcoin’i modern portföylerde ilgili bir varlık olarak giderek daha fazla gördüğüne dair güçlü bir sinyal olmaya devam ediyor.”

Glasnode, ayrıca düşüşe rağmen farklı büyüklükteki adreslerin Bitcoin biriktirmeye de devam ettiğini belirtiyor. Bu balinaların Bitcoin fiyatının artacağı beklentisinde olduğunu gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase’den yüklü miktarda Bitcoin çıktı! Ne anlama geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.