Avrupa’dan Bitcoin’e yeşil ışık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa parlamentosu dün yaptığı oylamada Proof-of Work madencilik işlemlerini kısıtlayıcı yasa tasarısını reddetti. Sonuç kripto paranın önemli bir kazanımı olarak değerlendiriliyor. 

Avrupa parlamentosundan Bitcoin yasağına red

Avrupa Birliği Parlamentosu, Bitcoin için kısıtlamalar getirecek teklifi reddetti. Yasa tasarısında Proof-of-Work çalışmalarının sınırlandırılması teklif ediliyordu. Tasarıda:

Kripto varlıklar, konsensüs mekanizmaları açısından [PoW] minimum çevresel sürdürebilirlik standartlarına uymalıdır….

Bu madde yasalaşmış olsa idi. Avrupa Birlğinin koymuş olduğu minumum çevresel sürdürebilirlik standartlarına uymayan, ki PoW mekanızması kullanan blockchainler bu standartların bir hayli üzerinde, Avrupa Birliği sınırları içerisinde yasaklı varlık olabileceklelerdi.

Parlamento bünyesinde oluşturulan Ekonomik ve Parasal İşler Komisyonu, yasa tasarısını görüştü ve tasarının parlamento önüne getirilmesi, 30-23 oyla reddedildi. Böylelikle Bitcoin’e yasak getirebilecek bir tasarı, şimdilik rafa kalkmış oldu.

bitcoin Avrupa'dan Bitcoin'e yeşil ışık

Kripto para yasaları için uzun bir yol var

Her ne kadar son oylamada Bitcoin kazansada, Avrupa Birliği bünyesinde kripto paraların düzenlenme serüveni oldukça engebeli bir yol üzerinde ilerliyor. Bu noktada Komisyon oylamasının her şeyin bittiği anlamına gelmediğini de söylememiz gerekir. Komisyonun, yasa tasarısının diğer farklı bölümleri üzerinde de karar vermesi gerekiyor.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Avrupa’dan Bitcoin’e yeşil ışık
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.