1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018’den bu yana artıyor!

Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018’den bu yana artıyor!

Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018’den bu yana artıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir blockchain veri analiz platformu tarafından yapılan bir araştırma, piyasada yaşanan son düşüşlere rağmen, farklı boyutlardaki Bitcoin adresleri ile ilgili çok ilginç bulgular ortaya koydu!

Bitcoin adresleri Aralık 2018’den bu yana artıyor!

Popüler blockchain veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin (BTC) ağında farklı büyüklükteki adreslere dair bazı metrikler ortaya koyarak, son düşüşlere rağmen Bitcoin piyasalarında alımların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Galssnode raporuna göre, orta ölçekli Bitcoin adreslerinin sayısı azalırken; balinalara ait adresler akümülasyon yapmaya devam etti.

İlgili: Şaşırtan kurumsal Bitcoin yatırım raporu: “Hiçbir zaman %90’ın altına düşmedi!”

Bitcoin adresleri yükselişte!

Bakiyesi sıfır olmayan (non-zero addresses-yani çok az miktarda bile olsa Bitcoin içeren cüzdanlar) BTC adreslerinin toplam sayısı, Aralık 2018’de başlayan keskin satıştan bu yana artıyor.

Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018'den bu yana artıyor!

İlk olarak, yeni adreslerin sayısı, BTC’nin yerel bir zirveye ulaştığı Nisan 2021’de bir miktar düştü. Ancak düşüşün ardından yeniden yükselmeye başladı ve 15 Mart 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.663.021’e ulaştı.

Bu nedenle, devam eden piyasa düzeltmesine rağmen, BTC’ye olan ilginin hala tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu söylenebilir.

Bu arada son zamanlarda artan yalnızca pozitif bakiyeli adresler değildi. Analiz şirketi ayrıca, en az bir BTC’ye sahip adreslerin (wholecoiners) Haziran/Temmuz 2021’de gördüğü düşüşten kurtulduğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükseldiğini ortaya koyuyor.

Küçük ölçekli Bitcoin adresleri

0,01 BTC ile 1 BTC arasında bakiyeye sahip adresler, son iki yılda oldukça istikrarlı bir artış gösterdi.

Bu rakamlar Haziran/Temmuz 2021’de düşse de bu tarihten sonra kaybettikleri istikrarı geri kazanarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükseliyor.

Bu nedenle, küçük Bitcoin adresleri yavaş yavaş akümülasyona devam ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018'den bu yana artıyor!

Orta ölçekli Bitcoin holding adresleri

Küçük hesapların aksine, orta ölçekli Bitcoin adresleri 2017’den bu yana kademeli bir düşüş gösteriyor. Bu eğilim, bakiyesi 10 BTC’den (kırmızı çizgi ile gösterilen) ve 100 BTC’den (sarı çizgi ile gösterilen) fazla olan her iki adreste de açıkça görülüyor.

Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018'den bu yana artıyor!

Yani orta büyüklükteki adresler, henüz tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadı.

Büyük ölçekli Bitcoin adresleri 

Orta ölçekli adreslerin azalmasına rağmen, 1.000 BTC’den fazla ve 10.000 BTC’den fazla olan adreslerin sayısı inanılmaz bir değişim gösteriyor.

Bu gruptaki adreslerin ikisi de tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmasa da her ikisi de 2022’de yukarı yönlü bir eğilime işaret ediyor.

Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018'den bu yana artıyor!

10.000 BTC’den fazla fon tutan adreslerde (sarı), artışın büyük kısmı Eylül 2021’de (siyah daire) gerçekleşti.

1.000 BTC’den (kırmızı) fazla bakiyeye sahip olanlar ise, artışların çoğunu Mart 2022’nin başında (kırmızı daire) gördü.

Bitcoin adreslerinde şaşırtan değişim! Aralık 2018'den bu yana artıyor!

İlgili: Temmuz 2021’den bu yana Bitcoin borsa girişleri negatif! Bu ne anlama geliyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: