okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
68.417,57 USDT
eth
ETH
0.06%
Ethereum
3.847,16 USDT
bch
BCH
0.03%
Bitcoin Cash
470,54 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.06%
Litecoin
83,48 USDT
bnb
BNB
0.09%
Binance Coin
602,20 USDT
sol
SOL
0.1%
Solana
168,86 USDT
avax
AVAX
-0.1%
Avalanche
36,98 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.08%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
0.21%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Coinbase’den müşterilerine Paypal sürprizi

Coinbase haberi sonrası Ethereum tabanlı altcoinden büyük pump!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Coinbase, artık ABD’deki müşterilerine Paypal ile kripto para alma izni verdi. Milyonlarca müşterisi şimdi Paypal hesapları ile günlük 25,000 dolara kadar kripto para alabilecek.


Coinbase kripto alma seçeneklerine Paypal’ı da ekledi

Coinbase, Perşembe günü yaptığı açıklamada, borsanın kripto para alma seçeneklerine Paypal’ın da eklendiği bildirildi. Yapılan açıklamada şöyle deniliyor:

“Şimdi ABD’deki milyonlarca müşteriye, Paypal ile bağlantılı banka kartları ve banka hesaplarını kullanarak Coinbase’de kripto satın almanın basit ve hızlı bir yolunu sunuyoruz.”

Coinbase, mevcut Paypal hesapları üzerinden hemen borsaya transferler yapılabileceğini belirtiliyor. Ayrıca bunun için banka hesabı ya da kart numarasını Coinbase’e eklemeye gerek yok.

Buna rağmen “e-çekler ve Paypal bağlantılı kredi kartlarının Coinbase’de kripto alımlarında kullanılamayacağı” da kaydediliyor.

Coinbase’de Paypal’i kullanmak için kullanıcıların kripto para alırken ödeme yöntemi olarak Paypal’i seçmeleri gerekiyor. Bunun üzerine Paypal giriş ekranı açılacak. Coinbase şöyle diyor:

“Paypal hesabınız ile günlük 25,000 dolarak kadar kripto alımı yapabilirsiniz.”

Paypal’in ödeme seçeneği olarak eklenmesine ilave olarak, “ABD’deki müşteriler, bağlı bir banka hesabıyla ACH veya banka havalesi, banka kartı [veya] Coinbase USD cüzdanlarındaki fonlarla kripto satın alabilirler.” deniliyor.

İlgili – Coinbase zaferi! Veni, Vidi, Vici!

ABD dışındaki ülkelerde Paypal ödeme seçeneği olacak mı?

Coinbase şöyle diyor: “Gelecek aylarda Paypal kullanarak kripto alma özelliğini daha fazla ülkeye açacağız. Artık ABD, Kanada, AB ve İngiltere’de Paypal ile nakit çekme özelliği var.”

Paypal’in kendisi kripto paralar için alım, satım ve muhafaza hizmeti sağlıyor. Buna ilave olarak şirket milyonlarca perakende satış noktasında müşterilerine coinlerini harcama imkanı sağlayan “kripto ile ödeme” hizmeti de sunuyor.

Buna rağmen Coinbase’den farklı olarak Paypal hizmet koşulları şunu belirtiyor: “Kripto varlıklarınızı kripto para merkezinden başka bir kripto para cüzdanına transfer edemezsiniz.” Şirket yakın zamanda bir de Venmo uygulaması üzerinden kripto hizmeti vermeye başladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.