1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase’den devasa Ethereum çıkışı neye işaret?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Coinbase’den devasa Ethereum çıkışı neye işaret?

Coinbase’den devasa Ethereum çıkışı neye işaret?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analiz platformunun verilerine göre, son 10 saat içinde Coinbase üzerinden 1 milyar dolara yakın Ethereum çıkışı gerçekleşti!

Coinbase’den 1 milyar dolarlık Ethereum çıkışı!

Popüler bir kripto analiz platformunun verilerine göre, kurumlar Coinbase üzerinden 1 milyar dolara yakın Ethereum satın alarak, soğuk cüzdanlara çekti!

Blockchain ve kripto analiz platformu CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, yaklaşık sekiz saat önce Twitter’da, ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase’den devasa miktarda ETH (395.903 token) çekildiğini gösteren bir grafik paylaştı.

Coinbase'den devasa Ethereum çıkışı neye işaret?

Analiz firmasına göre blockchain verileri, yaklaşık 1 milyar dolarlık ETH’nin, Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka açık bir şirkete dönüşen ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase’den satın alındığını ve soğuk cüzdana çekildiğini gösteriyor.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1402429776711798785

Ayrıca CryptoQuant verileri, popüler balina takip botu Whale Alert verileri ile de örtüşüyor. (Bu arada 395.903 Ethereum çıkışı, 2.519 $’lık mevcut fiyattan 985.410.485$’a tekabül ediyor.)

Ki Young Ju, bu büyük ETH çıkışını kurumsal OTC anlaşmalarına bağlıyor. Ve Coinbase’den bu Ethereum çıkışını önemli bir yükseliş sinyali olarak görüyor.

Şöyle ki, ABD’deki nitelikli yatırımcılar, kripto satın almak için Coinbase’e güvenir ve genellikle satın aldıkları tokenleri kendi saklama cüzdanlarına geri çekerler. 

Dolayısıyla Coinbase’den kripto fon çıkışlarının artması, ABD’deki büyük alıcıların kripto satın aldığına işaret eder. Bu aynı zamanda Ju’nun yanı sıra sektörde birçok uzman tarafından da güçlü bir yükseliş sinyali olarak görülür.

Nitekim daha önce de mayıs ve nisan aylarında kurumlar Coinbase’den soğuk cüzdanlarına devasa miktarlarda Bitcoin çekerek, en büyük kriptonun boğa koşusuna ivme kazandırmıştı.

Şu anda, Ethereum’un piyasa değeri 292.764.456.172$’dır. Bu, Bitcoin’in piyasa değerinin neredeyse yarısına karşılık geliyor (633.180.296.398$).

Bloomberg’in kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone, gelecekte Ethereum’un daha güçlü bir temeli ve kullanım durumu olduğu için, bu önemli metrikle birlikte, Ethereum’un piyasa değerinin BTC’yi geçebileceğine inanıyor.

Balinalar yaklaşık 2 milyar dolarlık Ethereum taşıdı!

Popüler kripto balina takipçisi Whale Alert, 10 saat önce kimliği blinmeyen balinalar tarafından inanılmaz miktarda (789.052) ETH taşındığını bildirdi.

ethereum çıkışı Coinbase'den devasa Ethereum çıkışı neye işaret?

Bu tokenlerin fiat para cinsinden değeri 1,98 milyar dolara eşdeğer. Devasa miktardaki Ethereum’lar her birinde 197.000 ETH’nin taşındığı dört işlem ile taşındı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: