okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Coinbase CEO’su ABD’nin kripto para düzenlemeleri ile ilgili değerlendirmeler

Coinbase haberi sonrası Ethereum tabanlı altcoinden büyük pump!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase CEO Brian Armstrong, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para düzenlemeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Coinbase CEO’su ABD’nin kripto para düzenlemeleri ile ilgili değerlendirmeler

Kripto para regülasyonları 2022’nin ana konuları arasında yer alıyor. Ülkeler düzenleme çalışmalarına hız verdi. Özellikle geçtiğimiz hafta piyasada yaşanan Terra çöküşünün ardından düzenleyici otoritelerden daha fazla ses yükselmeye başladı.

Regülasyonlarda diğer ülkelerin alacağı kararlar da önemli olsa da tüm gözler gittikçe kripto paraların merkezi haline gelen Amerika Birleşik Devletleri’nde. Geçtiğimiz aylarda kripto paralar ile ilgili bir kanun emri yayınlanan ABD’de bir yasaktan söz edilmemesi ve ılımlı tavsiyelerde bulunulması piyasa tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Kanun emrine göre büyüyen kripto ekonomisine yatırım yaparken Amerikalıların korunmasını sağlamanın gerekliliğine dikkat çekilmişti.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Bu ayın başlarında Milken Enstitüsü konferansında konuşan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto düzenleyici manzara konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Armstrong, düzenlemeler konusunda daha net olunması gerektiğini belirterek. ABD’nin doğru yolda olduğunu belirtti.

“Yine de iyimser olmak için bir neden olduğunu düşünüyorum. Biden’ın son kararnamesinde, ABD’deki hükümetin çeşitli departmanlarının kripto endüstrisinde şeffaflığa ihtiyaç olduğunu belirtmesi önemliydi. Ayrıca, bu teknolojinin yenilik potansiyelini korumamız gerektiğini de söylemelerini görmek çok olumluydu.”

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para konusunda önemli açılımlar yapıldığına dikkat çeken ünlü CEO, ABD’li milletvekillerinin kripto konusunda ek eğitime ihtiyacı olduğunu ve yasa koyucular arasında alana yönelik genel desteğin arttığını söyledi.

“Gördüğüm gerçekten olumlu bir başka şey de Koridorun her iki tarafında çok kripto yanlısı insanların olduğu. Kongre’de tanıştığım insanların çoğunluğunun – %50 veya daha fazlası kripto yanlısı olduğunu söyleyebilirim. Bunun toplum için net bir iyilik olduğuna inanıyorlar.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.