1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. CNBC Coinbase’de yaşanan büyük skandalı deşifre etti!

CNBC Coinbase’de yaşanan büyük skandalı deşifre etti!

CNBC Coinbase’de yaşanan büyük skandalı deşifre etti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase, 125.000 kullanıcıya yanlışlıkla iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlarının değiştirildiğini bildiren bir e-posta gönderdi. 

 

Coinbase yanlışlıkla müşterilere 2FA sıfırlama bildirimi gönderdikten sonra kullanıcılar panikledi 

 

Coinbase, 125.000 kullanıcıya yanlışlıkla iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlarının değiştirildiğini bildiren bir e-posta gönderdi.

 

Önde gelen ABD kripto borsası Coinbase’in müşterileri, borsa yanlışlıkla kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ayarlarının değiştirildiğini belirten e-postalar gönderdikten sonra hafta sonunu panikle geçirdi.

 

27 Ağustos’ta Coinbase, yanlışlıkla 125.000 müşterisine e-posta gönderdi ve bu da kamuoyunda büyük tepkiye yol açtı.

 

Coinbase, 29 Ağustos’ta Twitter’da aksilik için özür diledi ve şunları söyledi: Bunun gibi sorunların bu güveni zedeleyebileceğinin farkındayız.”

 

Coinbase’in özrüne rağmen, kullanıcıların çoğu, güvenlik ayarlarını elden geçirmek ve kripto varlıklarını tasfiye etmek de dahil olmak üzere hesaplarının bilgisayar korsanları tarafından hedef alındığından korkarken e-postaya yanıt olarak önemli önlemler aldığını bildirdi.

 

Borsanın sosyal medyasındaki yorumlar, olaydan sonraki birkaç gün boyunca çok sayıda müşterinin Coinbase uygulamasına erişemediğini gösteriyor.

Bu bildirimlerden etkilenen her bir müşterimizin güvenini geri kazanmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye ekledi Coinbase.

 

Firma ayrıca, kullanıcılara 100 $ değerinde Bitcoin (BTC) ile geri ödeme yapacağını ve bunun özür hediyesi olduğunu duyurdu.

 

Borsa, müşterilerden gelen karışık tepkiler için 30 Ağustos’ta r/Coinbase alt dizininde tekrar özür diledi.

 

Redditor “CoCraic_PNW”, hem Coinbase hem de Coinbase pro’da 2FA mesajını almasına rağmen, olayın ışığında işlerini başka bir borsaya taşıma sözü vermesine rağmen vaat edilen 100 dolarlık krediyi henüz almadıklarını iddia etti.

 

“Film2021” ayrıca henüz 100 BTC değerinde kredi almadıklarını ve şu anda fonlarını Coinbase’den rakip bir borsaya taşımak istediklerini belirtti.

 

Firmayı hatası için derhal tazminat teklif ettiği için öven “Leagance” isimli kullanıcı ise ;

 

“100 dolarımı şimdi aldım. Coinbase’e teşekkürler. Durum ne olursa olsun, bir tür 2FA değişikliği olursa hesabımı ne kadar hızlı ve kolay bir şekilde kilitleyebildiğimi bilmek güzeldi.”

 

Olay, binlerce hoşnutsuz müşterinin Coinbase hesaplarının saldırıya uğradığını ve boşaltıldığını iddia ettiği bildirildikten birkaç gün sonra gerçekleşti.

 

24 Ağustos’ta yayınlanan bir CNBC hikayesine göre, binlerce kullanıcı Coinbase’in desteğinin, ülke çapındaki Coinbase müşterileriyle iddia edilen iInterviews ile ilgili yardım taleplerine yanıt vermediğini ve binlerce şikayetin gözden geçirilmesinin bir hesap devralma modelini ortaya çıkardığını iddia ediyor, CNBC, kullanıcıların paranın aniden hesaplarından kaybolduğunu gördükleri, ardından Coinbase’den gelen ve bu kullanıcıları askıda kalmış ve kızgın hissettiren zayıf müşteri hizmetleri ”diye yazdı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.