1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Çin kararı sonrası bu altcoinde büyük değer kaybı!

Çin kararı sonrası bu altcoinde büyük değer kaybı!

Çin kararı sonrası bu altcoinde büyük değer kaybı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2022 yılının popüler projelerinden biri olan STEPN, Çin anakarasındaki kullanıcıları engelleyeceğini duyurdu. Altcoin büyük değer kaybetti. Detaylar haberimizde.

Çin kararı sonrası bu altcoinde büyük değer kaybı!

2022 yılının gözde projelerinden biri olan STEPN, Çin anakarasındaki kullanıcıları ülke kısıtlamaları kapsamında engelleyeceğini duyurdu. Duyurunun ardından STEPN’nin uygulama tokeni GMT büyük değer kaybetti.

Solana ağında işlem gören “hareket et kazan” (move2earn) türü bir mobil NFT oyunu olan STEPN, kullanıcıların dışarıda yürüyüş yaparak ya da koşarak, NFT Sneaker (mobil uygulama için olan NFT spor ayakkabılar) ile tokenler kazandığı bir uygulama. STEPN, yeni bir token olmasına rağmen oldukça popüler hale geldi ve büyük değer kazandı.

İlgili: STEPN (GMT) nedir, geleceği nasıl?

GMT token, 28 Nisan 2022’de 4,11 dolarlık değere ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto piyasasında yaşanan dalgalanmalar GMT tokeni de vurdu ve GMT o tarihten bu yana değerinin %75’ini kaybetti. STPN, Çin anakarasındaki bütün kullanıcıları 15 Temmuz itibari ile platformdan engelleyeceğini duyurdu ve mümkünse kullanılıcıların ellerindeki GMT tokenleri satması gerektiğini açıkladı.

Açıklama sonra GMT tarafında büyük bir panik yaşandı ve bir satış baskısı oluştu. Token güne 1,10 dolar seviyesinden başlamıştı. İlerleyen saatlerde 0,83 dolara kadar gerileyen GMT, saatler içerisinde %40’a yakın değer kaybetti. Kripto para kaybı geri kazanmayı başardı.

Altcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,02 dolardan işlem görüyor. Anlık sahip olduğu seviyeye göre son 24 saat içerisinde %7 değer kaybetmiş durumda. 610 milyon dolarlık bir değere sahip olan STEPN, kripto piyasasının en değerli varlıkları arasında 70’inci sırada.

Günlük STEPN (GMT) fiyat hareketleri

Çin kararı sonrası bu altcoinde büyük değer kaybı!

 

STEPN’nin kurucuları tarafından yapılan açıklamaya göre Çin’deki kullanıcılar tüm STEPN kullanıcılarının %5’ini oluşturuyor. Kuruculara göre Çin’deki engellemeler projenin başarısını etkilemeyecek.

Kaynak

 

Etiketler: