Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
66.243,52 USDT
eth
ETH
-0.05%
Ethereum
3.567,26 USDT
bch
BCH
0.18%
Bitcoin Cash
430,74 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.35%
Litecoin
79,50 USDT
bnb
BNB
-0.34%
Binance Coin
606,11 USDT
sol
SOL
-0.69%
Solana
144,51 USDT
avax
AVAX
1.28%
Avalanche
30,39 USDT
ada
ADA
-0.02%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.05%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
-0.33%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.35%
Shiba Inu
0,00 USDT

Celestia TIA coin nedir? TIA/USD yorum, geleceği ve haberler

Celestia TIA coin nedir? TIA/USD yorum, geleceği ve haberler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Celestia TIA coin nedir? TIA coin yorumları nasıl? TIA coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? TIA coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

Celestia TIA coin yorumları

 

TIA/USD – 1 TIA kaç dolar? Canlı TIA coin fiyatı

TIA/TRY – 1 TIA kaç Türk lirası?

Celestia TIA coin nedir?

Celestia (TIA) coin, ilk modüler blockchain ağı olarak bilinir ve kendi blockchain’inizi minimum maliyetle kolayca dağıtmanıza olanak tanır. Celestia, blockchain mimarisini baştan düşünerek ölçeklenir ve yürütme işlemlerini mutabakat süreçlerinden ayırır. Bu ayrım, veri erişilebilirliği örneklemesi adlı yeni bir ilke ile gerçekleştirilir. Celestia, yürütme veya mutabakat kısıtlamaları getirmediği için, geliştiriciler kendi yürütme ve mutabakat ortamlarını tanımlamakta özgürdür. Bu, geliştiriciler ve yapı kurucular için yeni ve gerçekleştirilmemiş olanakları açar.

Celestia, tek parça (monolitik) blockchainlerin karşılaştığı ölçeklenme zorluklarına bir çözüm sunar. Monolitik blockchainler, tüm temel blockchain işlevlerini yerine getirirken zorluk yaşar: işlem işleme, işlemlerin doğruluğunu sağlama ve ağ düğümlerinin hem geçerlilik hem de işlemlerin sırasına göre anlaşmalarını sağlama. Modüler blockchainler ise mutabakatı işlem yürütmesinden ayırarak, güvenlik veya merkeziyetsizlik kaybı olmadan daha büyük bir ölçeklenebilirlik sağlar.

Modüler blockchain yaklaşımı, yeni olasılıkların kapısını açar. Celestia’ya dağıtılabilecek yeni uygulama odaklı veya genel amaçlı blockchainler, Celestia’nın doğrulayıcı setinden anında güvenlik kazanır. Bu modüler yapı, geliştiricilere uygulamaların kuralları üzerinde egemenlik sağlar çünkü teknoloji yığınında dış uygulamalardan izin almadan değişiklik yapabilirler. Bu da, blockchain teknolojisinde daha fazla deneme ve yenilik yapılabilmesine olanak tanır.

Celestia’nın yenilikçi yapısı, onu geleneksel blockchainlerden ayırır. Geleneksel blockchainlerdeki tüm fonksiyonları tek bir zincirde gerçekleştirmek yerine, Celestia, farklı fonksiyonları ayrıştırarak daha esnek ve ölçeklenebilir bir yapı sunar. Bu, geliştiricilerin kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir blockchain çözümleri oluşturmasına imkan tanır.

Celestia (TIA) coin ise Celestia ağının yerel kripto para birimidir.

Özetle, Celestia (TIA) coin, modüler blockchain mimarisinin sunduğu esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajlarıyla öne çıkar. Geliştiricilere daha fazla kontrol ve yenilik yapma imkanı sunarak, blockchain dünyasında yeni uygulama ve çözümlerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini sağlar. Bu özellikler, Celestia’yı kripto ve blockchain ekosisteminde önemli bir oyuncu haline getirir.

İlgili – Memecoin (MEME) coin nedir? MEME/USD yorum, geleceği ve haberler

 

Celestia TIA coin yorum ve grafiği

TIA coini daha iyi anlamak için bir de grafiği ve fiyat verilerine bakalım. TIA coin şimdiye kadarki en yüksek seviyesini Şubat 202’te kaydetti. Ardından yüzde 47’yi aşan bir düşüş yaşadı. Tüm zamanların en düşük seviyesini ise 2023 yılında görmüştü. İşte, TIA coinin zirve ve dip seviyeleri:

  • TIA coin fiyatı tüm zamanların zirvesi: 20.91 dolar (10 Şubat 2024)
  • TIA coin fiyatı tüm zamanların dip seviyesi: 2.03 dolar (31 Ekim 2023)

TIA Celestia TIA coin nedir? TIA/USD yorum, geleceği ve haberler

TIA coin fiyatı ve grafiği Kaynak: TradingView

TIA coin Şubat ayındaki ATH zirvesinden sonra ABC düzeltmesi yaptı. Ancak şimdi yeni bir yükseliş var grafikte. Burada beş dalgalı bir impuls hareketi oluşacak. Beklenebilecek hedef seviyeler grafikte gösterildi.

İlgili – Omni Network (OMNI) coin nedir? OMNI/USD yorum, geleceği ve haberler

 

Celestia TIA coin geleceği ve fiyat tahmini

TIA coin’in geleceği oldukça parlak görünüyor. Celestia’nın modüler blockchain yapısı, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve esneklik açısından önemli avantajlar sunarak onu diğer blockchain projelerinden ayırıyor. Geliştiricilere kendi blockchainlerini kolayca dağıtma ve özelleştirme özgürlüğü tanıyan Celestia, bu sayede inovasyonu teşvik ediyor ve geniş bir kullanım alanı yaratıyor. Ayrıca, veri erişilebilirliği örneklemesi ile güvenliği artırarak, yüksek işlem hacimlerini destekleyebiliyor. Bu yenilikçi yaklaşım, Celestia’yı kripto dünyasında önemli bir oyuncu yaparken, TIA coin’in de uzun vadede değer kazanma potansiyelini artırıyor. Geliştirici ve kullanıcı topluluğunun desteğiyle, TIA coin’in benimsenmesi ve kullanımının artması bekleniyor.

İşte, TIA coin için gelecek yıllarda beklenen ve öngörülen seviyeler:

Yıl En düşük En yüksek
2025 $ 9.78 $ 46.03
2026 $ 8.16 $ 25.88
2027 $ 8.94 $ 18.28
2028 $ 13.18 $ 31.05
2029 $ 24.79 $ 61.72
2030 $ 24.47 $ 39.67

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.