Celer Network’ten hızlı ve ucuz işlemler için yeni multi-chain platform 

celr-teknik-analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Celer Network’ün yeni multi-chain platformu cBridge, mainnet’te çalışmaya başladı. Bu yeni platformun sağladığı bir dizi avantaj var. En başta hızlı ve düşük ücretli işlemler. Ayrıntılara bakalım.


Celer Network’ten hızlı ve ucuz işlemler için yeni multi-chain platform cBridge

Celer Network’ün multi-chain platformu cBridge artık mainnet’te faaliyete geçti. Kullanıcılar şimdi yeni ağı kullanarak anında birden fazla blockchain arasında token transferi yapabilir. Bu düşük ücretli ve hızlı token transferleri Ethereum, Arbitrum, Polygon ve Binance Smart Chain arasında gerçekleşiyor.

cBridge için Celer’in mevcut State Channel teknolojisi kullanıldı ve sürdürülebilir çok zincirli ve çok katmanlı geleceği engelleyen büyük zorlukları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Varlıkları birden çok zincir ve katman arasında taşımak için gereken yüksek zaman ve maliyetin yanı sıra karmaşık UI ve UX gibi sorunları çözmeyi hedefliyor.

Özellikle, Arbitrum ve Optimism gibi merakla beklenen Ethereum katman 2 chainlerinin çıkmasını bekliyor. Bunlar için cBridge, kullanıcıların doğrudan ve maliyetin çok altında para yatırmalarına ve çekmelerine olanak tanır ve bunlar için gerekli süreyi azaltır.

Buna ek olarak, cBridge’i ilginç kılan şey, herhangi bir EVM destekli zincirle birlikte Ethereum’daki farklı katman 2 girişimler ve yan zincirler arasında doğrudan birlikte çalışabilirliğe ve değer aktarımına izin vermesi. Bu özellik, daha bağlantılı bir gelecek için Ethereum katman 1 ve katman 2’yi bir araya getiriyor.

İlgili – Dev şirket, sahte belge sorununu blockchain teknolojisiyle çözdü

Dahası, cBridge version 1.0’in mainnet’te başlamasıyla hem kullanıcı ara yüzü hem de düğüm (node) yazılımı çıktı. Kullanıcılar iki ağ arasında ister zincirler (chain) arasında isterse de katmanlar (layer) arasında anında token transferleri yapabilirler. Bu işlemler Ethereum, Arbitrum, Polygon ve BSC ağlarında destekleniyor. Aynı zamanda cBridge bunlar arasındaki likiditeyi de tutarak gecikmeyi ya da güven temelli muhafazaya ihtiyacı aradan kaldırıyor.

Celer Network kurucu ortağı Dr. Mo Dong, Celer Network Solutions kullanılarak inşa edilen projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirtiyor. Şöyle devam ediyor:

“Blockchain’in benimsenmesini ana akım haline getirme misyonuna sahip açık kaynaklı bir platform olarak, cBridge ile hedefimiz, güvenlikten veya güvenden bağımsız garantiden ödün vermeden yüksek performanslı ve uygun maliyetli, birlikte çalışabilir bir değer aktarım ağı sunmak.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Celer Network’ten hızlı ve ucuz işlemler için yeni multi-chain platform 
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.