1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple fiyatı yükselişe geçerken, borsalarda dev XRP hareketliliği
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ripple fiyatı yükselişe geçerken, borsalarda dev XRP hareketliliği

Ripple fiyatı yükselişe geçerken, borsalarda dev XRP hareketliliği
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple fiyatı 0.52 dolarda dip yaptıktan sonra 0.60 dolar seviyesine yaklaşıyor. Böyle bir ortamda kripto para borsası Bitstamp’e yüklü miktarda XRP transferi dikkat çekti. 


Ripple fiyatı yükselişe geçerken, borsalarda dev XRP hareketliliği

Popüler blockchain izleme platformu Whale Alert, son 24 saatte dikkat çeken 2 XRP transferi yaşandığını haber veriyor. Bu transferlerde toplam 220 milyon XRP hareket etti. Toplam değeri 123.6 milyon dolar olan bu transferler Lüksemburg merkezli kripto borsası Bitstamp’e yapıldı.

Whale Alert’e göre Bitstamp’e ilk transferde 19,289,920 XRP (10,826,389 dolar değerinde) ve kısa süre sonra yapılan ikinci transferde ise 200,000,000 XRP (toplam değeri 112,760,867 dolar) gönderildi.

Bithomp analizin sağladığı işlem ayrıntıları ise her iki transferin ABD merkezli kripto borsası Uphold’dan yapıldığını gösteriyor.

Ripple fiyatı yükselişe geçerken, dev XRP hareketliliğiKaynak: Twitter

Diğer borsaların yüklü XRP transferleri

Daha önce de Bybit’ten Binance’e 84.3 milyon XRP gönderilmişti. Kripto dünyasının ağır toplarından olan Coinbase ise kendi cüzdanları arasında 83 milyon XRP transferi yapmıştı.

Bitstamp XRP işlemlerini durduranlar arasında

Binance.US, Bitstamp ve Coinbase, SEC’in Ripple ve yöneticileri aleyhinde dava açmasından sonra Ocak ayında XRP işlemlerini durduran başlıca borsalar arasında yer alıyor. SEC, Ripple’ı 2013’ten bu yana kurumsal yatırımcılara kayıt dışı menkul kıymet (XRP tokene) satmakla suçluyor. SEC’e göre Ripple bu satışlardan 1.2 milyar dolar elde etti.

Ripple şirketi ile birlikte suçlananlar arasında CEO Bradley Garlighouse ve şirketin kurucu ortağı ve eski CEO’su Christopher Larsen de var.

Şirketin diğer kurucu ortağı Jed McCaleb (aynı zamanda Ripple’ın ilk CTO’su ve Larsen ile yaşadığı anlaşmazlık üzerine ayrılmıştı) da o zamandan bu yana 8 milyar XRP tazminat alıyor.

XRP 0.60 dolara yaklaştı

Ripple fiyatı yükselişe geçerken, borsalarda dev XRP hareketliliği

Kripto para piyasasında altıncı konumda olan XRP, şu an 0.57 dolardan işlem görüyor. Kripto para, 20 Temmuz’da 0.52 dolarda dip yaptıktan sonra 0.60 dolara doğru yükselişe geçti. Şimdi bir miktar geriledi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0