okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

SEC Başkanı’ndan önemli açıklamalar!

sec başkanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto hisse senedi tokenları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

SEC Başkanı’ndan önemli açıklamalar!

SEC Başkanı Gary Gensler, 21 Temmuz’da Amerikan Barolar Birliği Türev Ürünler ve Vadeli İşlemler Hukuku Komitesi ile gerçekleşen oturumda kripto hisse senedi tokenları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gensler, kripto hisse senedi tokenlarının menkul kıymetler yasalarına tabi olması gerektiğini belirtti. Toplantı ve konuşma genellikle kripto dışındaki konular ile ilgiliydi. Ancak Gensler, konuşmanın bir bölümünde kripto para birimlerinin menkul kıymetler piyasasında sahip olabileceği roller hakkında da açıklamalarda bulundu.

SEC Başkanı, Menkul kıymetlere dayalı kripto ürünleri sunan birkaç platforma atıfta bulundu ve “menkul kıymetler rejimi içinde çalışması” gerektiğini ifade etti. Hisse senedi tokenlarının menkul kıymet yasalarına tabi olması çağrısını dile getirdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Gensler, bu ürünlerin, menkul kıymete dayalı takaslarda 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında kaydedilmesinin yatırımcıları korumak için bir zorunluluk olduğunu ifade etti. Başkan, daha önce yaptığı açıklamalarda kripto işlemleri ile ilgili SEC’in önceliğinin yatırımcıların korunması olduğunu açıklamıştı.

Son dönemde düzenleyiciler hisse senedi tokenları ile ilgili sert bir yaklaşım izliyor. Binance borsasının hisse senedi token satışlarını gelen baskıların ardından durdurma kararı aldığı biliniyor. Alman düzenleme otoritesi BaFin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Binace’in gerekli prosedürleri sağlamadan hisse senedi tokenları sattığını açıklamıştı.

Gensler’in konuşması, SEC’in yakında kripto piyasası için bir düzenleyici kılavuz veya çerçeve yayınlayabileceği şeklinde değerlendirildi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.