1. Home
  2. Güncel Haber
  3. SEC Başkanı’ndan önemli açıklamalar!

SEC Başkanı’ndan önemli açıklamalar!

SEC Başkanı’ndan önemli açıklamalar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto hisse senedi tokenları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

SEC Başkanı’ndan önemli açıklamalar!

SEC Başkanı Gary Gensler, 21 Temmuz’da Amerikan Barolar Birliği Türev Ürünler ve Vadeli İşlemler Hukuku Komitesi ile gerçekleşen oturumda kripto hisse senedi tokenları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gensler, kripto hisse senedi tokenlarının menkul kıymetler yasalarına tabi olması gerektiğini belirtti. Toplantı ve konuşma genellikle kripto dışındaki konular ile ilgiliydi. Ancak Gensler, konuşmanın bir bölümünde kripto para birimlerinin menkul kıymetler piyasasında sahip olabileceği roller hakkında da açıklamalarda bulundu.

SEC Başkanı, Menkul kıymetlere dayalı kripto ürünleri sunan birkaç platforma atıfta bulundu ve “menkul kıymetler rejimi içinde çalışması” gerektiğini ifade etti. Hisse senedi tokenlarının menkul kıymet yasalarına tabi olması çağrısını dile getirdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Gensler, bu ürünlerin, menkul kıymete dayalı takaslarda 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında kaydedilmesinin yatırımcıları korumak için bir zorunluluk olduğunu ifade etti. Başkan, daha önce yaptığı açıklamalarda kripto işlemleri ile ilgili SEC’in önceliğinin yatırımcıların korunması olduğunu açıklamıştı.

Son dönemde düzenleyiciler hisse senedi tokenları ile ilgili sert bir yaklaşım izliyor. Binance borsasının hisse senedi token satışlarını gelen baskıların ardından durdurma kararı aldığı biliniyor. Alman düzenleme otoritesi BaFin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Binace’in gerekli prosedürleri sağlamadan hisse senedi tokenları sattığını açıklamıştı.

Gensler’in konuşması, SEC’in yakında kripto piyasası için bir düzenleyici kılavuz veya çerçeve yayınlayabileceği şeklinde değerlendirildi.

Kaynak