okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
70.192,75 USDT
eth
ETH
0%
Ethereum
3.789,93 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
512,21 USDT
xrp
XRP
-0.17%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.14%
Litecoin
88,13 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
619,85 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
178,72 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
41,21 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.83%
Poladot
7,68 USDT
doge
DOGE
1.24%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu geldi! SEC üzerindeki baskılar artar mı?

Bitcoin ETF
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yeni bir Bitcoin ETF başvurusu daha yapıldı. SEC masasında duran başvuru dosyaları oldukça kabardı!


Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu geldi! SEC üzerindeki baskılar artar mı?

New York merkezli yatırım şirketi Global X, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) Bitcoin ETF için bir başvuruda bulundu. Global X’in başvurusu SEC’in resmi sitesinde yayınlandı. Böylece SEC masasında bekleyen toplam Bitcoin ETF başvurusu sayısı 14’e çıkmış oldu.

Global X yatırım şirketi 30 milyar dolarlık fonu yönetiyor. 500 milyar dolarlık fonu yöneten Güney Kore merkezli dev yatırım şirketi Mirae Asset Investments, 2018 yılında Global X’in tüm hisselerini satın aldı.

Global X, SEC’ten gerekli onayları alırsa Bitcoin ETF’ler CBOE borsasında listelenecek.

Son dönemde SEC’e yapılan Bitcoin ETF başvurularındaki artış dikkat çekiyor. Artan Bitcoin ETF başvurularının birçok açıdan olumlu etkileri va: Öncelikle kurumsal firmaların Bitcoin piyasalarına yönelik canlı ilginin en somut örneklerinden birini oluşturuyor. Kurumsal firmalar Bitcoin yatırımı yapmak istiyor ve Bitcoin ETF’ler sayesinde güvenli yatırım yolları araştırıyor.

Lütfen Bkz: ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç Bitcoin hareketliliği yaşanıyor!

SEC şu ana kadar hiçbir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı. Ancak SEC masasında artan başvuru sayısındaki artış SEC üzerindeki baskıyı da olumlu yönde arttıracaktır. Finansal piyasalarda Bitcoin ETF’lere yönelik bir talep var ki yatırım şirketleri, SEC’e başvuruda bulunuyor. SEC, piyasada oluşan bu talebe daha ne kadar dayanabilir? SEC içerisinde de SEC’in ketum tavrına karşı bir eleştiri yükseliyor. Üst düzey bir SEC görevlisi artık “SEC Bitcoin ETF’leri onaylar mı sorusu yerine SEC, Bitcoin ETF’leri ne zaman onaylayacak sorusunu sormalıyız” açıklamalarında bulundu.

Olası bir SEC onayından sonra Bitcoin piyasalarına yönelik ciddi bir kurumsal talep artışı bekleniyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.