1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu geldi! SEC üzerindeki baskılar artar mı?

Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu geldi! SEC üzerindeki baskılar artar mı?

Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu geldi! SEC üzerindeki baskılar artar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yeni bir Bitcoin ETF başvurusu daha yapıldı. SEC masasında duran başvuru dosyaları oldukça kabardı!


Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu geldi! SEC üzerindeki baskılar artar mı?

New York merkezli yatırım şirketi Global X, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) Bitcoin ETF için bir başvuruda bulundu. Global X’in başvurusu SEC’in resmi sitesinde yayınlandı. Böylece SEC masasında bekleyen toplam Bitcoin ETF başvurusu sayısı 14’e çıkmış oldu.

Global X yatırım şirketi 30 milyar dolarlık fonu yönetiyor. 500 milyar dolarlık fonu yöneten Güney Kore merkezli dev yatırım şirketi Mirae Asset Investments, 2018 yılında Global X’in tüm hisselerini satın aldı.

Global X, SEC’ten gerekli onayları alırsa Bitcoin ETF’ler CBOE borsasında listelenecek.

Son dönemde SEC’e yapılan Bitcoin ETF başvurularındaki artış dikkat çekiyor. Artan Bitcoin ETF başvurularının birçok açıdan olumlu etkileri va: Öncelikle kurumsal firmaların Bitcoin piyasalarına yönelik canlı ilginin en somut örneklerinden birini oluşturuyor. Kurumsal firmalar Bitcoin yatırımı yapmak istiyor ve Bitcoin ETF’ler sayesinde güvenli yatırım yolları araştırıyor.

Lütfen Bkz: ABD’de bankacılık ve finans sektöründe ilginç Bitcoin hareketliliği yaşanıyor!

SEC şu ana kadar hiçbir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı. Ancak SEC masasında artan başvuru sayısındaki artış SEC üzerindeki baskıyı da olumlu yönde arttıracaktır. Finansal piyasalarda Bitcoin ETF’lere yönelik bir talep var ki yatırım şirketleri, SEC’e başvuruda bulunuyor. SEC, piyasada oluşan bu talebe daha ne kadar dayanabilir? SEC içerisinde de SEC’in ketum tavrına karşı bir eleştiri yükseliyor. Üst düzey bir SEC görevlisi artık “SEC Bitcoin ETF’leri onaylar mı sorusu yerine SEC, Bitcoin ETF’leri ne zaman onaylayacak sorusunu sormalıyız” açıklamalarında bulundu.

Olası bir SEC onayından sonra Bitcoin piyasalarına yönelik ciddi bir kurumsal talep artışı bekleniyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.