1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano’dan fiyata pozitif yansıyacak önemli ortaklık

Cardano’dan fiyata pozitif yansıyacak önemli ortaklık

Cardano’dan fiyata pozitif yansıyacak önemli ortaklık
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano, DeFi ve NFT alanında yaşayan gelişmeler ve büyümeyi desteklemek için önemli bir ortaklığa imza attı. ADA ekosistemi kullanıcıları artık KYC ve AML uyumu konusunda bu ortaklıktan yararlanabilecek.


Cardano’da KYC alanında önemli ortaklık

EMURGO, Cardano projesinin resmi ticari ve girişim kolu. Bu kuruluş, Cardano blockchainin benimsenmesine yardım ederek ADA coine değer katıyor. Bunun için ise Cardano’nun merkezsiz blockchain ekosistemini benimseyen projeleri kuruyor, yatırım yapıyor ve reklamında bulunuyor. EMURGO şimdi de kimlik doğrulama sağlayıcısı Blockpass ile ortaklık yaptığını duyurdu. Böylece Blockpass’ın on-chain KYC/AML çözümünü kullanarak Cardano blockchainin yasalara uyumunu pekiştirecek.

KYC (ya da Know Your Customer – Müşterini Tanı) dijital platformlarda kullanıcıların kimliğini doğrulamak için kullanılan bir süreç. AML (Anti-money laundering – Kara para aklama karşıtı) ise paraların yasa dışı kullanımı engellemek için oluşturulan bir çerçeve.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Bu ortaklığı neden yapıldığını açıklayan EMURGO, Web 3’e doğru bir kaymanın yaşandığına dikkat çekerek Cardano’nun da özellikle DeFi ve NFT alanında önemli gelişmeler kaydettiğine vurgu yaptı. Bundan dolayı söz konusu ortaklık bu alandaki gelişmelere yardım edecek.

Cardano yatırımcılarına Coinbase'den müjdeli haber!

Hem DeFi hem de NFT alanı Cardano’nun merkezsiz ekosisteminin büyümesini sağlıyor. Bu iki alandan birçok yeni uygulama Cardano ağında çalışmaya başlıyor. Bu da ADA ağına bir sermaye akışı demek.

EMURGO kurucusu ve CEO’su Ken Kodama da şöyle diyor:

“Bu uygulamalar topluluklarını büyüttükçe ve Cardano ekosistemine daha fazla kullanıcı getirdikçe, zaman içinde belirli proje ve kuruluşların, kullanıcılarının düzenlenmiş sektörlere erişmesi için uygulamalarında hızlı ve kolay KYC hizmetleri sunma ihtiyacı olacak.”

İlgili – Cardano için Binance’ten müthiş haber

Cardano’nun geliştiricisi Input Output, yakın zamanda paylaştığı bir tweet üzerinden, Cartdano ağında şu an geliştirilen yaklaşık 900 proje olduğunu bildirdi. Bu projelere yakın zamanda iki stabil coin, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) da eklenmişti. Bu coinler WingRiders DEX tarafından ADA ağına getirildi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: