Loading...
btc
BTC
-1.14%
Bitcoin
62.704,05 USDT
eth
ETH
-1.34%
Ethereum
3.060,38 USDT
bch
BCH
-5.62%
Bitcoin Cash
479,72 USDT
xrp
XRP
-1.11%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.96%
Litecoin
78,84 USDT
bnb
BNB
-3.19%
Binance Coin
535,09 USDT
sol
SOL
-4.39%
Solana
132,44 USDT
avax
AVAX
-3.21%
Avalanche
34,03 USDT
ada
ADA
-2.51%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.67%
Poladot
6,60 USDT
doge
DOGE
-4.96%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano için Binance’ten müthiş haber

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Binance, Cardano (ADA) için piyasada hiç görülmemiş oranlarda cazip teklif sunuyor. Öyle görünüyor ki bu gelişme, borsanın ADA coin arzından kıtlık yaşaması ile doğrudan bağlantılı.


Cardano için Binance’ten müthiş haber

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’te Cardano (ADA) kıtlığı yaşandığı bildiriliyor. Çünkü yatırımcılar ADA coinleri borsa dışına çıkararak alternatif merkezsiz çözümler ve cüzdanlarda kullanıyor.

Borsa neden faiz oranını artırır?

Önde gelen kripto para borsası Binance, staking özelliğini platformdaki çeşitli kripto paraların arzının kontrol etmek için getirdi. Borsada bir coinin arzı düşüş yaşadığında, Binance cüzdanlarına daha fazla fon çekebilmek için çeşitli teknikler kullanır.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Bu tekniklerden biri de faiz. Binance’in platformu da ADA coin depozit yapanlara diğerlerine göre daha yüksek bir faiz oranı sunuyor. Özellikle de stabil coin staking ile kıyaslandığında. Stabil coinleri ise yıllık faiz oranı yüzde 10 civarında. Bunun şimdi ADA için verilen yüzde 54 ile kıyaslayın. Bu aynı zamanda piyasa ortalamasının da çok üzerinde.

Cardano için Binance’ten müthiş haber

Kaynak: Binance

Tabii daha fazla trader ve yatırımcı Cardano coinlerini platforma yatırmaya başladığında faiz oranları da yavaş yavaş ortalama değerlere düşmeye başlar. Bu da borsadaki ADA arzının istikrara kavuşmasına yardımcı olacak.

Borsalar genellikle arzı short emirleri finanse etmek için kullanıyor ve geliri de açık pozisyonlardan öder.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Cardano fiyatında son durum

Mart ayı ADA coin için başarılı bir ay olarak kabul edilebilir. Çünkü 14 Mart’ta ulaştığı dip seviyesinden değerinin yüzde 50’ye kadarı artış yaptı. Ancak 1.2 dolar seviyesine ulaştıktan sonra Cardano fiyatı hızlı bir şekilde 1 dolar eşiğinin altına geriledi ve şimdi de 0.9 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.