1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano için Binance’ten müthiş haber

Cardano için Binance’ten müthiş haber

Cardano için Binance’ten müthiş haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Binance, Cardano (ADA) için piyasada hiç görülmemiş oranlarda cazip teklif sunuyor. Öyle görünüyor ki bu gelişme, borsanın ADA coin arzından kıtlık yaşaması ile doğrudan bağlantılı.


Cardano için Binance’ten müthiş haber

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’te Cardano (ADA) kıtlığı yaşandığı bildiriliyor. Çünkü yatırımcılar ADA coinleri borsa dışına çıkararak alternatif merkezsiz çözümler ve cüzdanlarda kullanıyor.

Borsa neden faiz oranını artırır?

Önde gelen kripto para borsası Binance, staking özelliğini platformdaki çeşitli kripto paraların arzının kontrol etmek için getirdi. Borsada bir coinin arzı düşüş yaşadığında, Binance cüzdanlarına daha fazla fon çekebilmek için çeşitli teknikler kullanır.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Bu tekniklerden biri de faiz. Binance’in platformu da ADA coin depozit yapanlara diğerlerine göre daha yüksek bir faiz oranı sunuyor. Özellikle de stabil coin staking ile kıyaslandığında. Stabil coinleri ise yıllık faiz oranı yüzde 10 civarında. Bunun şimdi ADA için verilen yüzde 54 ile kıyaslayın. Bu aynı zamanda piyasa ortalamasının da çok üzerinde.

Cardano için Binance’ten müthiş haber

Kaynak: Binance

Tabii daha fazla trader ve yatırımcı Cardano coinlerini platforma yatırmaya başladığında faiz oranları da yavaş yavaş ortalama değerlere düşmeye başlar. Bu da borsadaki ADA arzının istikrara kavuşmasına yardımcı olacak.

Borsalar genellikle arzı short emirleri finanse etmek için kullanıyor ve geliri de açık pozisyonlardan öder.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Cardano fiyatında son durum

Mart ayı ADA coin için başarılı bir ay olarak kabul edilebilir. Çünkü 14 Mart’ta ulaştığı dip seviyesinden değerinin yüzde 50’ye kadarı artış yaptı. Ancak 1.2 dolar seviyesine ulaştıktan sonra Cardano fiyatı hızlı bir şekilde 1 dolar eşiğinin altına geriledi ve şimdi de 0.9 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: