1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Cardano’da dikkat çeken ayrıntı! ADA yükselişe devam edecek mi?

Cardano’da dikkat çeken ayrıntı! ADA yükselişe devam edecek mi?

Cardano’da dikkat çeken ayrıntı! ADA yükselişe devam edecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) coin son bir haftada %21,50 değer kazandı. ADA yükselişe devam edecek mi? Detaylar ve taknik veriler yazımızda.

Cardano’da dikkat çeken ayrıntı! ADA yükselişe devam edecek mi?

Kripto piyasasında son bir haftadır pozitif gelişmeler yaşanıyor. Piyasa 2022 yılının en iyi günlerinden geçerken Cardano (ADA) coin son bir haftada %21,50 değer kazandı. Ethereum’un en ciddi rakiplerinden biri olan Cardano, bugün bir miktar geri çekildi.

İlgili: Cardano nedir geleceği nasıl?

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinamrketcap verilerine göre 1,19 dolardan işlem görüyor. Cardano cephesinde son veriler, artan kurumsal ticaretin tokenin yükselişinde önemli bir faktör olduğunu gösteriyor. ADA, 39,9 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu değer ADA’yı kripto piyasasındaki en değerli varlıklar arasında 7’nci sıraya konumlandırıyor.

Haftalık ADA coin fiyat hareketleri

cardano Cardano’da dikkat çeken ayrıntı! ADA yükselişe devam edecek mi?

 

İlgili: Cardano (ADA) fiyat tahmini

ADA coinin son günlerde artan işlem hacminin neredeyse tamamı büyük hacimli işlemlerden oluşuyor. Blockchain araştırmacısı IntoTheBlock’tan elde edilen verilere göre pazartesi günü ADA’nın toplam zincir içi hacminin %99’unun büyük işlemlerden (100,000 dolar ve üzeri) oluştu.

Cardano

ADA’daki büyük işlemlerin hacmi 2022 yılında büyük bir artış gösterdi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 50 katlık bir büyümeden bahsediyoruz. ADA, bu özelliği ile Bitcoin ile benzerlik gösteriyor.

ADA coin teknik veriler

Cardano fiyatı 200-EMA’nın üzerinde 1,30 dolardan kapanırsa fiyat 1,50 dolara patlayabilir. Yükseliş momentumu daha yüksek hacimlerle destekleniyor. Şu anda 1,25 dolar seviyesinin yakınında güçlü bir dirençle karşı karşıya. Güçlü bir satın alma baskısı bu seviyenin aşılmasına yardımcı olabilir. Hareketli ortalamanın üzerinde bir kabul, yatırımcıları psikolojik 1,50 $ işaretini çıkarmaya yönlendirecektir.

cardano Cardano’da dikkat çeken ayrıntı! ADA yükselişe devam edecek mi?

Yeterince alım baskısı olmaz ve boğaların gardı düşerse ADA fiyatı, 50 günlük EMA ile çakışan 1 dolara doğru çekilebilir. RSI alım bölgesinde işlem görüyor (63). MACD ise yükseliş momentumu ile merkez çizginin üzerinde.

 

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: