1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi

Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi

Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ağı, merakla beklenen Visal hard forkuna bir adım daha yaklaşacak adımları başarıyla gerçekleştiriyor. Son yaşanan gelişmeler ve bunların ADA fiyatına etkisine bakalım.


Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi

Cardano’nun Vasil hard forku gerçek olmaya bir adım daha yaklaştı. ADA fiyatı da bu önemli olaya ve büyük bir kazanç sağlamaya hazırlık yapıyor görünüyor. Cardano’nun arkasındaki geliştiriciler grubu IOHK, Twitter üzerinden yaptıkları son duyuruda, Cardano node 1.35.0’ün 25 Haziran günü başladığını bildirdi.

Vasil hard forku yolunda ilerliyor

Bahsedilen Cardano düğümünün (node) çalıştırılması ile blockchain ağı merakla beklenen Vasil hard forkunu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştı. Bu güncelleme, blockchainin ölçeklemesini ve dApp geliştiricileri için Plutus akıllı sözleşme dili gibi diğer yönleri iyileştirecek. Buna ek olarak blok iletiminde gecikmeleri de azaltacak.

Yeni başlatılan düğüm, bir dizi güncelleme de içeriyor. Mesela, tüm Cardano çekirdek yazılımlarındaki kodları tamamlama gibi. Ayrıca, yeni Plutus v2 kodu üzerindeki testler “başarılı oldu ve performans ve iyileştirilmiş maliyet açısından çok olumlu sonuçlar verdi.”

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Bunlara ek olarak, düğüm duyurusu ve bununla gelen mesajlar, ilgili taraflara yaklaşan test ağı hakkında bilgi vererek geçen hafta Twitter’da dolaşan gecikme söylentilerini de ortadan kaldırıyor.

Input Output (@InputOutputHK) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Tüm çekirdek Cardano yazılımında kod tamamlandı. Yeni Plutus v2 kodu (akıllı sözleşme performansını önemli ölçüde artıran yeni CIP’ler dahil) üzerinde yapılan testler başarılı oldu ve performans ve iyileştirilmiş maliyet açısından çok olumlu sonuçlar verdi.”

Bu gelişmeler üzerine öyle görünüyor ki ADA fiyatı da ralli yapma hazırlığı yapıyor. Eğer bahsedilen güncellemeler başarılı olursa, ADA fiyatı mevcut pozisyonundan yüzde 25 oranında bir ralli yapabilir. Teknik veriler bunu gösteriyor.

İlgili – Cardano (ADA) bu hafta sürpriz yapabilir! İşte kritik seviyeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: