Loading...
btc
BTC
0.39%
Bitcoin
64.046,13 USDT
eth
ETH
0.9%
Ethereum
3.111,84 USDT
bch
BCH
-0.07%
Bitcoin Cash
486,50 USDT
xrp
XRP
0.6%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
79,65 USDT
bnb
BNB
0.98%
Binance Coin
542,91 USDT
sol
SOL
2.38%
Solana
139,47 USDT
avax
AVAX
0.94%
Avalanche
35,09 USDT
ada
ADA
0.81%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.57%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
1.29%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi

Cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano ağı, merakla beklenen Visal hard forkuna bir adım daha yaklaşacak adımları başarıyla gerçekleştiriyor. Son yaşanan gelişmeler ve bunların ADA fiyatına etkisine bakalım.


Cardano Vasil hard forku ve ADA fiyatına etkisi

Cardano’nun Vasil hard forku gerçek olmaya bir adım daha yaklaştı. ADA fiyatı da bu önemli olaya ve büyük bir kazanç sağlamaya hazırlık yapıyor görünüyor. Cardano’nun arkasındaki geliştiriciler grubu IOHK, Twitter üzerinden yaptıkları son duyuruda, Cardano node 1.35.0’ün 25 Haziran günü başladığını bildirdi.

Vasil hard forku yolunda ilerliyor

Bahsedilen Cardano düğümünün (node) çalıştırılması ile blockchain ağı merakla beklenen Vasil hard forkunu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştı. Bu güncelleme, blockchainin ölçeklemesini ve dApp geliştiricileri için Plutus akıllı sözleşme dili gibi diğer yönleri iyileştirecek. Buna ek olarak blok iletiminde gecikmeleri de azaltacak.

Yeni başlatılan düğüm, bir dizi güncelleme de içeriyor. Mesela, tüm Cardano çekirdek yazılımlarındaki kodları tamamlama gibi. Ayrıca, yeni Plutus v2 kodu üzerindeki testler “başarılı oldu ve performans ve iyileştirilmiş maliyet açısından çok olumlu sonuçlar verdi.”

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Bunlara ek olarak, düğüm duyurusu ve bununla gelen mesajlar, ilgili taraflara yaklaşan test ağı hakkında bilgi vererek geçen hafta Twitter’da dolaşan gecikme söylentilerini de ortadan kaldırıyor.

Input Output (@InputOutputHK) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Tüm çekirdek Cardano yazılımında kod tamamlandı. Yeni Plutus v2 kodu (akıllı sözleşme performansını önemli ölçüde artıran yeni CIP’ler dahil) üzerinde yapılan testler başarılı oldu ve performans ve iyileştirilmiş maliyet açısından çok olumlu sonuçlar verdi.”

Bu gelişmeler üzerine öyle görünüyor ki ADA fiyatı da ralli yapma hazırlığı yapıyor. Eğer bahsedilen güncellemeler başarılı olursa, ADA fiyatı mevcut pozisyonundan yüzde 25 oranında bir ralli yapabilir. Teknik veriler bunu gösteriyor.

İlgili – Cardano (ADA) bu hafta sürpriz yapabilir! İşte kritik seviyeler

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.