fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano’ya güven tam, ADA yeni lider

Cardano’ya güven tam, ADA yeni lider

Cardano’ya güven tam, ADA yeni lider
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’nun stake etme ölçümleri, Polkadot’un önüne geçtiğini gösteriyor. Ama bu yeterli mi?

Cardano, Polkadot’un önüne geçti

Analatik şirketi CryptoDiffer verilerine göre, Cardano (ADA) coin stake noktasında zirveye yerleşti. Stake rakamları kullanıcıların 28.95 milyar dolar değerinde ADA coin stake ettiğini gösteriyor. Buna göre, Cardano, stake etme noktasında, 25.43 milyar dolar ile lider durumda bulunan ve Polkadot’u geçmiş oluyor.

 

 

Image
Stake rakamları. Kaynak CryptoDiffer

 

koinmedya_paradex

Kripto dünyasında şimdiye kadar ICO çılgınlığı yaşandı ve ve bitti, son zamanlarda popüler olan NFT’ler de ateşini yitirdi Ethereum’un DeFi alanı ise yüksek işlem ücretleriyle boğulmuş durumda. Piyasanın hala ayakta duran unsuru staking.

 

Staking

Proof-of-Stake, PoW yerine alternatif bir algoritma olarak ortaya çıktı. PoS sisteminde blok yazmak için, enerjiye dayalı madencilik yerine stake edilen token sayısı kullanılır.

Token stake eden kullanıcılar hem stake ödülleri ile kazanç elde ederler hem de piyasadaki token arzını azaltarak ekosistemi güçlendirirler.

 

Cardano en büyük stake platformu

Shelley güncellemesi 2020 Temmuz ayında Cardano’ya stake kabiliyeti verdi. O günden beri stake havuz sayısı 700’den 2.300’e çıktı.

ADA coinin stake oranı Ocak ayında %69 iken şu an %73’e ulaşmış durumda. Cardano’nun değer açısından da lider olduğu düşünüldüğünde kullanıcıların Cardano’ya güveninin tam olduğu açık.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 1.76

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021-2025

“koinmedya_binance”

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
koinmedya_brave