1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Ethereum ile arasındaki farkı fotofiniş’e taşıyabilir!

Cardano Ethereum ile arasındaki farkı fotofiniş’e taşıyabilir!

Cardano Ethereum ile arasındaki farkı fotofiniş’e taşıyabilir!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano Ethereum ile rekabette yeni hamlesinin sonuçlarını görmeyi umuyor.

Cardano’nun kazanmaya devam etmesi için neye ihtiyacı var?

 

Cardano Alonzo hard fork’u aktif hale gelmek üzereyken, yılın en çok beklenen etkinliği gerçekleşmek üzere. Akıllı sözleşmelerin Cardano ağına gelmesi, pazarda büyük bir altüst oluşun ilk adımı olacak. Beklentileri karşılar ve  yetenekleri göz önüne alındığında da kripto alanı boyunca şok dalgaları gönderebileceğini tahmin etmek zor değil.

 

Ancak buradaki soru, rekabet içinde olduğu  Ethereum’u ne kadar ciddi şekilde etkileyebileceği ve sonuçta yatırımcıların nasıl tepki vereceğidir.

 

Cardano Ethereum ve akıllı sözleşmelerin geleceği

 

Alonzo Hard fork’un 7 Eylül’de gelmesiyle hem yatırımcıların hem de geliştiricilerin heyecanlanması çok doğal bir reaksiyon. Bununla birlikte, akıllı sözleşme test ağı sırasında, kullanıcılar kalplerinde şüphe uyandıran bazı önemli eşzamanlılık sorunları gözlemlediler. Bunun yarattığı tedirginlik fiyatlara direk yansıma gösterdi.

 

Öyle olsa bile, Cardano ve Ethereum’u karşılaştırırken, birincisinin ikincisini geçmesi için neden güçlü bir olasılık olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Bunun için avantajlarını kullanması yeterli gibi.

 

Burada ADA için ek bir avantaj, ağın halihazırda Ethereum’un 15 TPS’sinden daha fazla işlemi (şu anda 250 TPS) işleme kapasitesine sahip olmasıdır. Tabiki tek konu sadece bu değil, aynı zamanda daha düşük gaz ücretleri de var. Bu, Ethereum ücretlerinin ortalama 4,2 dolar civarında olduğu bir zamanda Cardano’nun daha hızlı büyümesine yardımcı olacağı düşünülüyor.

 

Cardano Ethereum Cardano Ethereum ile arasındaki farkı fotofiniş'e taşıyabilir!

 

Ayrıca, NFT’ler zaten pazarı ele geçirdiğinden akıllı sözleşmeler en iyi zamanda başlatılıyor. Hacimler günlük 64 milyon dolar civarında değişiyor. www.austinclinic.com.au Bu, Ethereum tabanlı NFT’lerin daha hızlı ve daha ucuz Cardano ağına geçişini görebilmek için çok mantıklı.

 

Cardano Ethereum Cardano Ethereum ile arasındaki farkı fotofiniş'e taşıyabilir!

 

Yatırımcılar nerede duruyor?

 

7 Eylül kazası, tasfiyeler 4 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken ve Açık Faiz aylık en düşük seviyeye düştüğü için yatırımcıları korkuttu. Ancak şu anda Alonzo beklentisiyle tekrar yükselişe geçmiş görünüyorlar. Satın alma siparişleri beklentileri aşıyordu ve satış siparişleri 12 milyon ADA (29 milyon$) kadardı. Ancak bu, fiyatların Mayıs ayı seviyelerine yakın bir şekilde düşmesine rağmen gerçekleşti.

 

Cardano Ethereum Cardano Ethereum ile arasındaki farkı fotofiniş'e taşıyabilir!

 

Alonzo’nun piyasaya sürülmesiyle fiyatlar yükselirse, zaten karlı olan %82’lik adresler elbette rakamlarda ve kârlarda çok daha bir artış görebilir. Bununla birlikte, bunu yapabilmek için Cardano’nun şu anda olduğu gibi Bitcoin ile güçlü korelasyonunu koruması gerekir (0.83). Aynı zamanda, ADA volatilitesini mevcut %109 seviyelerin altında mümkün olduğu kadar düşük tutmalıdır. Bu ihtimaller ADA ve ETH arasındaki rekabetin seyrini değiştirebilir.

 

Cardano Ethereum Cardano Ethereum ile arasındaki farkı fotofiniş'e taşıyabilir!

Kaynak

Etiketler: