1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano balinalarından büyük hazırlık!

Cardano balinalarından büyük hazırlık!

Cardano balinalarından büyük hazırlık!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto veri analiz firması tarafından paylaşılan yeni veriler, son sekiz gün boyunca Cardano balinalarının nasıl bir ziyafet çektiğini gözler önüne seriyor.

Cardano balinaları akümülasyonda!

Kripto para veri analiz platformu Santiment’in yaptığı analizlere göre, süper büyük Cardano (ADA) balinaları, bir haftayı geçen bir süre içinde akıllı sözleşme platformuna ait yerel varlıkta yüz milyonlarca dolar değerinde alımlar gerçekleştirdi.

Cardano balinalarından büyük hazırlık!

“Cardano köpekbalığı ve balina adresleri, haziran ayı ortasında yakalanan yerel zirvenin ardından gelen düşüşden sonra harekete geçti. Ve son sekiz günlük bir süre içinde de toplamda 138 milyon dolarlık ADA coin biriktirdi. Bu, 8 gün için çok yüksek bir rakam olmasa da bu eğilim ağustos sonuna kadar devam ederse, ilginç bir hal alabilir.”

https://twitter.com/santimentfeed/status/1555663978574909440

ilgili: İşte Cardano Vasil Hard Fork ile ilgili yeni detaylar…

Veri analiz şirketinin paylaştığı verilere göre ayrıca, 10.000 ila 10 milyon ADA tutan adreslerin, 27 Temmuz ile 5 Ağustos arasında Ethereum (ETH) rakibi ADA coinin toplam arzının %0,46’sını portföylerine eklediklerini gösteriyor.

Santiment, Bitcoin verileri üzerinde yaptığı çalışmada ise, sosyal medyada BTC için ironik olarak kullanılan iki anahtar kelimenin bu ay içinde nasıl dibe vurduğunu not ediyor.

 

https://twitter.com/santimentfeed/status/1555685767266967554

“2022’deki kripto çöküşü sırasında, fiyatlar her ne zaman bir kez daha düşse, topluluk alaycı bir şekilde ‘moon’ ve ‘lambo’ çağrısı yapıyordu. Ancak tam da bu noktada gerçek ironi var. Çünkü bu kelimelerdeki ani artışlar, aslında bizlere genellikle BTC’nin yükselmek üzere olduğunun sinyallerini veriyor.”

Analiz şirketinin dikkatleri çektiği bir diğer proje de gizlilik odaklı altcoin Monero (XMR) oldu. XLM ayı piyasasının hakim olduğu haziran ayından bu yana %40’ın üzerinde bir toparlanma kaydetti ve etkileyici bir performans sergiledi.

Santiment Monero hakkında şunları kaydetti:

“Monero, haziran ortasından bu yana +%41 artışla istikrarlı bir fiyat artışı yakalayarak, radarlara takılan altcoinlerden birisi oldu. Şu anda 28. sırada yer alan kripto varlığa yönelik duyarlılıkta büyük bir artış var. Hatta bu endekse göre mayıs 2021’den bu yana en yüksek duyarlılık seviyesi yakalanmış durumda.”

Kaynak: