1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD Kongre üyesinden iddialı Ripple-SEC davası kaybedeni yorumu

ABD Kongre üyesinden iddialı Ripple-SEC davası kaybedeni yorumu

ABD Kongre üyesinden iddialı Ripple-SEC davası kaybedeni yorumu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Kongresi üyesi, Ripple – SEC davası ile ilgili bir yorumda bulundu. Ona göre kaybeden belli ve hiç şansı bile yok. Bu dikkat çeken yorumun ayrıntılarına bakalım.


ABD’li milletvekili, Ripple-SEC davasının kaybedeni ve kazananını açıkladı

ABD Kongresi üyesi Brad Sherman, Ripple – SEC davası ile ilgili dikkat çeken bir yorumda bulundu. Milletvekili Sherman’a göre, Ripple bu yasal savaşı kaybedecek. Çünkü ona göre XRP bir tahvil.

Brad Sherman, FOX Enterprise’e bir röportaj verdi. Burada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhinde açtığı davayı yeneceğine inandığını söylüyor. Tabii, kripto para meraklıları, uzun süredir devam eden bu davanın konusunun XRP’nin tahvil olup olmadığı çerçevesinde döndüğünü biliyor. Sherman, XRP’nin bir tahvil olduğuna inandığını söylüyor. Ona göre, ödemeler devi Ripple’un bu davayı kazanması konusunda hiç şansı yok.

Ripple ve üst düzey yetkilileri aleyhinde açılan davada, XRP’nin kayıt dışı bir tahvil olduğunu iddia ediliyor. Böylece Ripple ve yetkilileri kayıt dışı tahvil satarak yasaları çiğnemekle suçluyor. İddianamede Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve üst düzey yetkili Chris Larsen’in adı geçiyor. Ripple’ın söz konusu satışlardan 1.3 milyar dolar kazanç elde ettiği belirtiliyor.

İlgili – Ripple CEO’sundan SEC davasının sonuçlarıyla ilgili önemli açıklama

Sherman, kripto Twitter’de ünlü birisi. Çünkü söz konusu Kongre üyesi daha önce kripto paraların tamamen yasaklanmasından yana girişimlerde bulunuyordu.

FOX Business’in yapımcısı ve gazeteci Eleanor Terrett, Twitter üzerinden şöyle bir paylaşımda bulundu:

“Milletvekili Sherman’a neden XRP’nin tahvil olduğunu düşündüğünü sorduğumda, ‘SEC’in davadaki duruşunda belirtilen nedenlerle’ diye cevap verdi. Daha da açıklama yaparak, XRP fiyatının yükselmesi için yatırımcıların Ripple’ın çabalarını beklediğini de belirtti. Daha sonra haklı olduğunun kanıtının kripto borsalarında bulunduğunu da söyledi.”

Son olarak XRP yatırımcılarının hala özellikle davadan ve Fed’in politikalarından dolayı temkinli ve tedbirli olduğunu söyleyelim. Lider kripto para analistlerinden Grizzly, ayıların 0.39 dolar bölgesini koruduğuna dikkat çekiyor. XRP/USDT paritesi şu an direnç bölgesinin altında. Bundan dolayı daha fazla düşüş olabileceği beklentisi var.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: