fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano akıllı sözleşme süreci netleşiyor

Cardano akıllı sözleşme süreci netleşiyor

Cardano akıllı sözleşme süreci netleşiyor
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano blockchain geliştirici ekibi akıllı sözleşme sürümüyle ilgili ayrıntıları netleştiriyor.

Cardano yol haritası ortaya çıkmaya başladı

Mart ayında “Mary” sürümünü hayata geçiren Cardano coin geliştirici ekibi, Alonzo güncellemesi için Ağustos ayını işaret ediyor.

Cardano ana şirketi IOHK hafta içerisinde, “Alonzo” güncellemesinin Cardano blockchainine akıllı sözleşme kabiliyeti katacağını duyurdu. Güncelleme sonrasında geliştiriciler Cardano üzerine, şu anda Ethereum’da olduğu gibi, çok fonksiyonel, akıllı sözleşmeler ekleyebilecekler. Bu şekilde Cardano DeFi alanına açılmış olacak.

 

cardano Cardano akıllı sözleşme süreci netleşiyor

 

koinmedya_paradex

IOHK’tan yapılan açıklamada şunlara yer verildi.

 

Akıllı sözleşmeler, dünya çapında dağıtılmış ledger olarak Cardano’nun evriminde bir sonraki aşamayı işaret ediyor. Bir blockchain, günlük işleri desteklerken, bireylerin fonlarını hareket ettirebilmelerini ve ürünler için güvenli bir şekilde ödeme yapabilmelerini garanti etmelidir.

 

Bilindiği gibi akıllı sözleşmeler, bir işlemin veya bir satın alma işleminin yalnızca belirli koşullar karşılandığında yapılmasını sağlamaya yardımcı olur ve güvenilir ve gizli anlaşmalara izin verir.

IOHK, mayıs ya da haziran aylarında kullanıcıların yeni ürünü test etmelerine izin vermeyi planlıyor. Böylelikle, kripto borsaları ve cüzdanlar Alonzo protokolüne uyum sürecine sahip olmuş olacaklar.

2021 yılı ADA coin için oldukça hareketli geçtt. ADA coin yıl başından beri %722 oranında artış gösterdi.

 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 1.66

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021-2025

“koinmedya_binance”

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave