1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Herkes gider Mersin’e HSBC gider tersine

Herkes gider Mersin’e HSBC gider tersine

Herkes gider Mersin’e HSBC gider tersine
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bankanın diğer bankalardan ayrışarak Bitcoin konusunda farklı bir politika belirlemesi oldukça şaşırttı. HSBC bankasındaki politika değişimi ne anlama geliyor?


HSBC Bitcoin politikasını neden değiştirdi?

2021 yılında dev kurumsal firmaların ve bankaların direkt ya da dolaylı biçimde Bitcoin ve kripto paralara yatırım yaptığına şahit oluyoruz. Örneğin JP Morgan, Goldman Sachs ve State Street gibi ABD merkezli bankalar Bitcoin ile ilgili yatırım yapacaklarını buyurdular.

İngiltere merkezli HSBC bankası ise radikal bir karar alarak müşterilerine Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal firmaların hisselerini satın almalarını yasakladı. Yani bir HSBC müşterisi kendi hesabı üzerinden MicroStrategy gibi Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerin hisse senetlerini satın alamıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Bir HSBC müşterisinin konuyla ilgili bankadan aldığı mesajı paylaşması ile HSBC’nin kripto paralar hakkında koyduğu yasak, ortaya çıkmış oldu.

Mesajda bankanın Bitcoin ve Ethereum gibi sanal varlıklar konusunda politikasını değiştirdiği vurgulanıyor. Banka artık sanal paralarla ilişkili finansal ürünlerin alım satım işlemlerine aracılık etmeyecek. Yine mesajda MicroStrategy’nin hisselerini satın almak isteyen müşterisinin mevcut hisselerinin satışını gerçekleştirebileceği ancak yeni hisse alımında bulunamayacağı belirtiliyor.

Aşağıda ilgili müşteriye HSBC’den gelen mesajı görüyoruz.

 

hsbc bitcoin Herkes gider Mersin’e HSBC gider tersine

Geçtiğimiz yıllarda da JP Morgan gibi birkaç bankanın Bitcoin ve sanal paralar konusunda yasaklayıcı politikalar belirlediklerine şahit olduk. Ancak sonrasında U dönüşü yaparak sanal paralara yatırım yaptıklarını görüyoruz. İlerleyen süreçte HSBC tekrardan Bitcoin konusunda farklı politika belirlemesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.