fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano’dan bir iş birliği daha, ADA yerinde durmuyor!!

Cardano’dan bir iş birliği daha, ADA yerinde durmuyor!!

Cardano’dan bir iş birliği daha, ADA yerinde durmuyor!!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’nun Araştırma ve Geliştirme kanadı IOHK, ülkenin eğitim sistemini elden geçirmek için Etiyopya Hükümeti ile ortaklık kurdu.

Cardano’nun Afrika açılımı sürüyor

Cardano’nun ana şirketi Input Output Hong Kong (IOHK), Etiyopya hükümeti ile bir ortaklık kurarak, ülkenin eğitim kaynaklarını geliştirmeyi hedefliyor.

Blockchain teknolojisinin kullanımı, Afrika ulusunu orta gelirli bir ülkeye dönüştürmeyi amaçlayan Etiyopya’nın dijital dönüşüm stratejisinin temel bir parçası. IOHK Afrika Operasyonları Direktörü John O’Connor şunları söylüyor:

 

Beş yıllık Ar-Ge çalışmalarının ardından, Cardano artık tüm ulusal nüfusa hizmet verecek şekilde ölçeklenebilen bir blockchain çözümünü destekleyecek kadar olgunlaştı. Bu proje, Afrika’da ve gelişmekte olan dünyada bir üçüncü nesil blockchain inovasyon dalgası için fitili ateşleyebilir. Daha önce bu teknolojiden kopuk olan [uluslara] hayati hizmetler getirebilir.

IOHK tarafından geliştirilen merkezsiz kimlik çözümü Atala PRISM, 750.000 öğrencinin eğitim performansının kaydını oluşturacak. Girişim, işverenlerin üçüncü taraf kayıtlarına ihtiyaç duymadan işe başvuranların derecelerini doğrulamasına izin vererek sosyal hareketliliği geliştirmeyi amaçlamaktadır. Etiyopya hükümeti ayrıca tüm öğrencilere ve öğretmenlere İnternet bağlantılı tabletler sağlamayı taahhüt ediyor.

koinmedya_paradex

Cardano Africa’da çalışmaya devam ediyor

Etiyopya hükümeti ile ortaklık, IOHK ile yakın işbirliği içinde faaliyet gösteren ve yakın zamanda başlatılan alt bölüm Cardano Africa’nın daha kapsamlı bir kampanyasının en son ürünüdür.

Cardano Africa, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Save the Children ile birlikte, blockchain teknolojisinin dünyanın en yoksul ülkelerinden bazılarında ailelerin yaşamlarını iyileştirebileceği alanları keşfetmek istiyor.

Cardano Vakfı’nın Baş Büyüme Sorumlusu Eva Oberholzer, blockchain teknolojisinin insani yardım eylemleri için hayati bir araç olacağından emin:

Bu dönüm noktası iki nedenden dolayı önemlidir – birincisi, dijital para birimimiz ADA’nın işe yararlığını kanıtlıyor ve sosyal fayda için bir araç olarak konumunu güçlendiriyor. İkincisi, ödeme ağ geçitlerinin konuşlandırılmasıyla ADA’yı kabul etmenin ne kadar kolay olduğunu kanıtlıyor. Yakın gelecekte ekosistemimize daha fazla hayır kurumu katmayı dört gözle bekliyoruz ve bunu yapmak için şimdiden görüşüyoruz.

 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 1.80

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021-2025

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
koinmedya_brave