1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Büyük kripto borsalarının “altın şehrinde” merkez açma yarışı

Büyük kripto borsalarının “altın şehrinde” merkez açma yarışı

Büyük kripto borsalarının “altın şehrinde” merkez açma yarışı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su, borsa olarak artık genel merkez olarak kendilerine “altın şehri” olarak adlandırılan bir şehri belirlediklerini açıkladı. Buna ek olarak yakında 5 büyük borsanın da burada merkez açacağını söyledi.


Büyük kripto borsalarının “altın şehrinde” merkez açma yarışı

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance, en büyük rakiplerinden bazılarının Dubai’de genel merkez açmasını bekliyor. Burası aynı zamanda Binance Holdings Ltd.’nin resmi olmayan merkezi. Kripto borsalarının “altın şehri” olarak da adlandırılan bu şehri seçmesinin başlıca sebebi Birleşik Arap Emirliklerinin kripto dostu yasaları.

Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, bir röportaj sırasında yaptığı açıklamada, en az 5 başka kripto para borsasının Dubai için lisans başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Dubai ise kısa süre önce Binance ve FTX borsalarına bu şehirde çalışma lisansı vermişti.

İlgili – Binance Coin Rehberi: BNB coin nedir? Geleceği var mı?

Binance

Dubai’de merkez açmak isteyen diğer borsaların isimlerini açıklamak istemeyen Zhao ise şöyle diyor:

“Binance’in sektörde magnet etkisi var. Biz nereye gidersek sektörün diğer oyuncuları da bizi izlemeye başlar.”

Binance’in yeni merkezleri

Binance, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası. Zhao, Binance’in Avrupa, Latin Amerika, Afrika ve Güneydoğru Asya’da bölgesel merkezler açmayı planladığını bildirdi. Binance şu an Dubai’de Binance Blockchain Haftası düzenliyor. Zhao ise Dubai’nin borsanın genel merkezi olduğunu söyledi.

İlgili – Güncel Binance Coin (BNB) fiyat tahminleri: 2022-2025

Zhao şöyle diyor: “Ben, Dubai’nin benim için öngörülebilir bir gelecek için merkez olacağını düşünüyorum. Tabii zamanımın yüzde 100’ünü burada geçirmeyeceğim.”

Binance, yaklaşık 5,000 çalışana sahip. Bunlardan birkaç yüzü şu an Birleşik Arap Emirlikleri merkezinde bulunuyor. Zhao’ya göre bazı sektör liderleri de onun izleyerek Dubai’ye gelecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: