okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
70.192,75 USDT
eth
ETH
0%
Ethereum
3.789,93 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
512,21 USDT
xrp
XRP
-0.17%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.14%
Litecoin
88,13 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
619,85 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
178,72 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
41,21 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.83%
Poladot
7,68 USDT
doge
DOGE
1.24%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu veri Bitcoin’i daha çekici hale getirebilir!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri son 13 yılın en yüksek enflasyon oranlarını açıkladı. ABD’de yükselen enflasyon oranları Bitcoin için avantaj mı? Detaylar haberimizde.

Bu veri Bitcoin’i daha çekici hale getirebilir!

Geçtiğimiz günlerde ABD Çalışma Bakanlığı finans çevreleri tarafından merakla beklenen enflasyon verilerini açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2008 yılından beri en yüksek enflasyon görüldü. Enflasyon geçen yılın aynı ayına göre %5,4 artış gösterdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

“Geleneksel milyarderler yakın zamanda Bitcoin piyasasını ele geçirebilir. “ Bu son günlerde çok sık duyduğumuz bir yaklaşım. Enflasyon yükselirken kitlelerin koruma iç güdüsü ile kendilerine güvenli bir liman araması son derece normaldir.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1414935092171059200

Geçtiğimiz yıllarda nispeten daha düşük ancak bir önceki yıla göre yine yükselen bir enflasyon oranları açıklanmış, bu dönemde milyarderler paralarının değerini korumak için Bitcoin’e yatırım yapmayı seçmişti. Açıklanan oranların ardından Bitcoin savunucuları kitleleri düşük fiyatlardan Bitcoin almaya çağırıyor.

Bitcoin Bu veri Bitcoin’i daha çekici hale getirebilir!

2020 yılının başlarında ortaya çıkan COVID-19 salgını küresel ekonomiyi bozguna uğrattı. Enflasyon genel bir sorun haline geldi ve dünyada birçok ülkede bu yıl yükseliş gösterdi.

Geçtiğimiz yıllarda enflasyonist bir dönem yaşandığında kitleler, değer kaybından kaçmak için konumunu sürekli koruya altına yöneliyordu. Ancak Bitcoin ve kripto paralardan sonra bu yönelim kripto paralara doğruda değişti.

Bitcoin’in değer deposu olma özelliği ile ABD başta olmak üzere ekonomisi pandemi tarafından zaten büyük darbe almış olan birçok ülke vatandaşları için yararlı olabileceği değerlendiriliyor.

Bitcoin Bu veri Bitcoin’i daha çekici hale getirebilir!

Üst düzey bir ABD ekonomisti olan Andrew Hunter, yaptığı açıklamada enflasyonist tedirginliğin sona ermediğini belirtti. Pandeminin neden olduğu arz kıtlığının bir sonucu olarak baskı arttıkça tüketici fiyatlarının artacağını değerlendirdi. Bu durumda Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar bu tedirginlikten kurtulmanın yeni yolu olabilir.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.