Loading...
btc
BTC
1.74%
Bitcoin
64.926,42 USDT
eth
ETH
3.43%
Ethereum
3.161,25 USDT
bch
BCH
7.78%
Bitcoin Cash
513,65 USDT
xrp
XRP
4.99%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.55%
Litecoin
85,34 USDT
bnb
BNB
3.49%
Binance Coin
573,30 USDT
sol
SOL
6.47%
Solana
151,72 USDT
avax
AVAX
9.5%
Avalanche
37,95 USDT
ada
ADA
7.86%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
8.59%
Poladot
7,25 USDT
doge
DOGE
4.31%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.27%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu uyarı size de ilgilendiriyor: FBI’dan kripto para borsalarına uyarı!

fbi bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FBI (ABD Federal Soruşturma Bürosu), bu hafta için kripto para borsaları ve kripto para yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir uyarı yayınladı.


Bu uyarı size de ilgilendiriyor: FBI’dan kripto para borsalarına uyarı!

FBI, bu hafta borsalara ve kripto yatırımcılarına yönelik olası siber saldırılar hakkında endüstri çapında bir uyarı yayınladı. FBI, yatırımcıların kripto para varlıklarını ele geçirmek için çalışan siber bir tehditten bahsetti. Sim kopyalama, hesap bilgilerinin çalınması ve sahte teknik destek altında bu saldırıların gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Lütfen Bkz: En pahalı elmaslardan biri açık arttırmada satıldı! Sizce Bitcoin üzerinden mi?

FBI’ın siber suçlarla mücadele ofisi sürekli kripto para borsaları ve hesaplarını takip etmekte ve olası güvenlik açıkları konusunda ilgilileri uyarmaktadır. Siber saldırılar farklı yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Örneğin siber saldırı kurbanları kendilerine gönderilen bir mesajı ya da email’i açtığında arka taraftan casus bir yazılım akıllı telefonlara ya da laptop’lara indirilebiliyor. Bu sayede kötü niyetli kişiler, şahsın sim kartını kopyalama dahil birçok bilgiyi de çalabiliyor. Çalınan bu bilgiler ile ilgili şahsın kripto para borsalarındaki varlıkları boşaltılabiliyor.

FBI, takibe almış olduğu saldırganların hesaplarındaki çözümlemelerin ışığında hafta içi bazı siber saldırılar düzenleyebileceklerini tahmin ediyor. Olası siber saldırılar karşısında kendi güvenliğimizi kendimiz alabiliriz. Tanımadığımız kişilerden gelen ve dosya eklentisi olan mesajları açmamak, güvenli internet sitelerinde dolaşmak ve güncel anti-virüs programları siber güvenliğimizi arttırabilecek yöntemler arasında.

Saldırganlar geçtiğimiz aylarda Bitcoin Ransomware adı verilen fidye saldırıları ile ABD ve İngiltere’de birçok işletmeyi savunmasız bıraktılar. İşletmelerin bilgisayarlarını işlemez hale getiren saldırganlar sistemi düzeltmek için Bitcoin ve kripto paralar üzerinden fidye talep ettiler. Bu tür saldırıların bazıları, FBI’ın siber suçlarla mücadele ofisi tarafından önlenebilmektedir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.