okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu ülkedeki kripto para yatırımcılarına güzel haber!

Kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paraların düzenlenmesi çerçevesinde aldığı kararla dikkat çeken bu ülkede yasa askıya alındı. Detaylar haberimizde.

Bu ülkedeki kripto para yatırımcılarına güzel haber!

Kripto para piyasasının hacmi büyüdükçe ülkelerdeki düzenleyicilerin regülasyon çalışmaları hız kazanmıştı. Kripto para piyasasına düzenleme getiren ülkelerin başında Güney Kore geliyor.

Bu düzenlemeler çerçevesinde kripto para işlemleri üzerine vergi koyan Asya ülkesi bu kararı şimdilik askıya aldığını açıkladı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Güney Koreli yetkililer, kripto para birimi vergilendirme sisteminin uygulanmasını iki yıl daha erteledi. Hükümet, son zamanlarda piyasaları rahatsız eden yıkıcı koşulları gerekçe göstererek kripto alanında uygun yatırımcı koruma önlemlerini tam olarak yürürlüğe koymak için gereken hazırlık süresine vurgu yaptı.

Güney Koreliler 1 Ocak 2025’e kadar kriptoda vergiden muaf olacaklar!

Güney Koreli yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girmesi beklenen “2022 Vergi Reformu Yasası” hükümet tarafından ertelendi. Böylelikle kripto para yatırımcıları Güney Kore’de 1 Ocak 2025’e kadar vergi ödemeyecek.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Güney Kore Ulusal Meclisi, 2 Aralık 2021’de Vergi Reformu Yasasını kabul etmişti. Tasarıya aynı ay içinde üç farklı tarihte ek önlemler dahil edildi ve yasanın 1 Ocak 2022’den itibaren yürürlüğe girmesi planlandı. Koreli yetkililer bu yıl başlarında tasarının 2023 yılına ertelenmesini kararlaştırmıştı. Kripto piyasasında yaşanan gelişmelerin ardından düzenlemenin üzerinde çalışılması kararı alındı.

Güney Kore hükümeti, Terra’nın CEO’su Do Kwon’un bir Güney Kore vatandaşı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak Terra çöküşüne yoğunlaştı. Yatırımcıların servetlerini kaybettiğini belirten hükümet böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için çalışmanın kapsamını genişletecek. Güney Kore, kripto benimseme oranı açısından küresel olarak 16. sırada yer alıyor.

Kripto piyasasının toplam hacmi geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolara ulaşarak zirve yapmıştı. Bu devasa hacim birçok ülkeyi de harekete geçirdi.

Kripto para piyasasının hacmindeki değişim (Tüm zamanlar)

Bu ülkedeki kripto para yatırımcılarına güzel haber!

 

 

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.