Loading...
btc
BTC
1.69%
Bitcoin
58.868,96 USDT
eth
ETH
0.79%
Ethereum
3.158,58 USDT
bch
BCH
1.43%
Bitcoin Cash
373,96 USDT
xrp
XRP
13.6%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
1.51%
Litecoin
70,30 USDT
bnb
BNB
-0.3%
Binance Coin
532,19 USDT
sol
SOL
0.65%
Solana
140,37 USDT
avax
AVAX
1.1%
Avalanche
26,25 USDT
ada
ADA
4.98%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
2.92%
Poladot
6,28 USDT
doge
DOGE
2.75%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
5.12%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Bu sonuçlara göre Dogecoin Ethereum’u geride bıraktı!

Bu sonuçlara göre Dogecoin Ethereum’u geride bıraktı!

dogecoin
dogecoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasaya sürüldüğü günden itibaren kripto dünyasına bir çok yenilik kazandıran Ethereum bu sonuçlara göre Dogecoin’in gerisinde kaldı. Detaylar haberimizde.

Bu sonuçlara göre Dogecoin Ethereum’u geride bıraktı

Ethereum yaklaşık beş yıl önce piyasaya çıktı. Piyasaya sürülmesinin ardından geçen zamanda kripto dünyasına birçok yenilik getir. Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans, Non- fungible tokenlar gibi kripto dünyasının trendleri Ethereum blok zinciri üzerinde işlem görüyor.

Ethereum bu yeniliklerle beraber piyasa değeri olarak Bitcoin’in hemen arkasında kripto dünyasının iki numarası olarak yer aldı. Bu Ethereum’un başarısını perçinledi. Birçok uzman Ethereum’un gelecekte Bitcoin’den daha değerli olacağı yorumları yapıyor.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu başarılar Ethereum’u yeterince bilinir kıldı mı? Amerika’da yapılan bir anket kripto dünyası için ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Harris Poll tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde 2000’den fazla kişiye kripto para birimleri hakkında düşüncelerinin sorulduğu bir anket çalışması yapıldı.

Anket sonuçlarına göre, çalışmaya katılan 2000 kişinin %89’u kripto para birimlerinden haberdar. %71 ile en çok bilinen kripto para ise tahmin edildiği gibi Bitcoin.  Kripto dünyasına getirdiği yeniliklerle değerine değer katan Ethereum beklendiği gibi ikinci sırada değil.

Kripto dünyasına hiçbir yenilik getirmeyen, aslında gerçek bir varoluş nedeni dahi olmayan, bir şakadan hareketle Elon Musk, Mark Cuban gibi milyarderlerin desteğini arkasını alan Dogecoin ABD’de en çok bilinen ikinci kripto para oldu.

Ankete katılanların %29’u ikinci sıraya Bitcoin’den sonra Dogecoin’i koydu. Ethereum ise %21 bilinirliğe sahip.  Coinbase ve Circle tarafından başlatılan USD Coin ( USDC ) stabilcoin de bilinen kripto paralar arasında. Ankete katılanların yaklaşık %18’i Litecoin’e ( LTC ) aşina olduklarını, %10’u Stellar’ı ( XLM ) bildiklerini ifade etti.

Kripto paraların geleceğine inanıp inanmadıkları sorusuna ise ankete katılanların %31’i olumlu cevap veriyor. %44’lük bir oran ise kripto paraya yatırım yapmaya istekli olduğunu belirtti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.