1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu sonuçlara göre Dogecoin Ethereum’u geride bıraktı!

Bu sonuçlara göre Dogecoin Ethereum’u geride bıraktı!

Bu sonuçlara göre Dogecoin Ethereum’u geride bıraktı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasaya sürüldüğü günden itibaren kripto dünyasına bir çok yenilik kazandıran Ethereum bu sonuçlara göre Dogecoin’in gerisinde kaldı. Detaylar haberimizde.

Bu sonuçlara göre Dogecoin Ethereum’u geride bıraktı

Ethereum yaklaşık beş yıl önce piyasaya çıktı. Piyasaya sürülmesinin ardından geçen zamanda kripto dünyasına birçok yenilik getir. Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans, Non- fungible tokenlar gibi kripto dünyasının trendleri Ethereum blok zinciri üzerinde işlem görüyor.

Ethereum bu yeniliklerle beraber piyasa değeri olarak Bitcoin’in hemen arkasında kripto dünyasının iki numarası olarak yer aldı. Bu Ethereum’un başarısını perçinledi. Birçok uzman Ethereum’un gelecekte Bitcoin’den daha değerli olacağı yorumları yapıyor.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu başarılar Ethereum’u yeterince bilinir kıldı mı? Amerika’da yapılan bir anket kripto dünyası için ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Harris Poll tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde 2000’den fazla kişiye kripto para birimleri hakkında düşüncelerinin sorulduğu bir anket çalışması yapıldı.

Anket sonuçlarına göre, çalışmaya katılan 2000 kişinin %89’u kripto para birimlerinden haberdar. %71 ile en çok bilinen kripto para ise tahmin edildiği gibi Bitcoin.  Kripto dünyasına getirdiği yeniliklerle değerine değer katan Ethereum beklendiği gibi ikinci sırada değil.

Kripto dünyasına hiçbir yenilik getirmeyen, aslında gerçek bir varoluş nedeni dahi olmayan, bir şakadan hareketle Elon Musk, Mark Cuban gibi milyarderlerin desteğini arkasını alan Dogecoin ABD’de en çok bilinen ikinci kripto para oldu.

Ankete katılanların %29’u ikinci sıraya Bitcoin’den sonra Dogecoin’i koydu. Ethereum ise %21 bilinirliğe sahip.  Coinbase ve Circle tarafından başlatılan USD Coin ( USDC ) stabilcoin de bilinen kripto paralar arasında. Ankete katılanların yaklaşık %18’i Litecoin’e ( LTC ) aşina olduklarını, %10’u Stellar’ı ( XLM ) bildiklerini ifade etti.

Kripto paraların geleceğine inanıp inanmadıkları sorusuna ise ankete katılanların %31’i olumlu cevap veriyor. %44’lük bir oran ise kripto paraya yatırım yapmaya istekli olduğunu belirtti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: