1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü yönetici Bitcoin ve Ethereum’u karşılaştırdı!

Ünlü yönetici Bitcoin ve Ethereum’u karşılaştırdı!

Ünlü yönetici Bitcoin ve Ethereum’u karşılaştırdı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü blockchain firması yöneticisi Bitcoin ve Ethereum’u karşılaştırdı. Detaylar haberimizde.

Ünlü yönetici Bitcoin ve Ethereum’u karşılaştırdı

Guggenheim Partners’ın kurucu ortağı ve eski yöneticisi olan şu anda ise blockchain projesi Overline Network’ün başkanı olan Todd Morley Bitcoin ve Ethereum hakkında konuştu. Morley, Ethereum’un Bitcoin’e göre daha yüksek faydasının olduğunu savundu.

Bloomberg TV’ye konuşan Morley, Bitcoin’in önemli olduğunu belirtti. Ancak Ethereum’un benim için akıllı sözleşmeler yoluyla çok daha yüksek bir faydası olduğunu söyledi.

İlgili: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Morley teknolojinin önemine de vurgu yaptı ve dijitalleştirecek bir teknolojisi olmayan herhangi bir sektörün iflas etmiş sayılacağını söyledi. Sigorta endüstrisinden örnek veren Morley, bu tür sektörlerin daha iyi bir teknoloji altyapısına sahip olması gerektiğini vurguladı.

Teknolojik altyapının sağlamlaştırılması ve yeniliğe açık olması gerektiğini ifade eden Morley, aniden bir gelişme olduğunda “Walkman’imiz abaküse dönüyor” diyerek teknolojik öngörünün önemini vurguladı.

Morley’e göre blockchain teknolojisi dünyanın diğer bölgelerine çok hızlı ilerliyor. Ünlü yöneticiye göre Ethereum’daki uygulama geliştiricilerinin sayısı 6 yıldır hızlı bir şekilde artıyor. Bu hızın Moore yasasından çok daha hızlı olduğunu belirtiyor.

Moore yasası, 1965 yılında Amerikalı mühendis Gordon Moore tarafından yapılan ve yoğun bir entegre devredeki transistör sayısının yaklaşık iki yılda bir ikiye katlandığını belirten bir gözlemdir. 

Morley, Ethereum’un fayda fonksiyonunun ve varlıklara erişimin büyük ölçekli dağıtımının henüz tam olarak gerçekleşmediğini ve bu yüzden bu konuda lider olacaklarını düşündüklerini ifade etti.

Ethereum iki haftadır yaşanan düşüşün ardından bu haftaya toparlanma eğiliminde girdi. Bitcoin’den sonra kripto piyasasının en değerli ikinci varlığı olan Ethereum yazım anında %7 günlük değer artışı ile 2,633 dolardan işlem görüyor. Etherreum’un toplam piyasa değeri ise 300 milyar dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.