BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tether işini biliyor – USDT’de yeni rekor
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Tether işini biliyor – USDT’de yeni rekor

Tether işini biliyor – USDT’de yeni rekor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tether (USDT), piyasanın zor bir dönemden geçtiği dönemde yeni rekorlar kırıyor. Tether yetkilisi ise bunun, piyasanın alt üst olduğu dönemler için stabil coinlerde beklenen bir durum olduğunu belirtiyor.


Tether daha fazla USDT basarak 60 milyar dolarda yeni rekor kırdı

Tether (USDT), piyasa değerine göre dünyanın en büyük stabil coini. Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili eleştirilerinden dolayı piyasa kan kaybederken, Tether büyümeye devam ederek yeni rekor kırdı.

Tether’in piyasa değeri tarihinde ilk defa 60 milyar dolar seviyesine ulaştı. Tether Transparency’nin verilerine göre, USDT piyasasının değeri şu an 60.4 milyar dolar. Bir yıl önceki değerinden yüzde 580 oranında yükseldi.

Tether’in piyasa değerinde yeni rekor, Tether Hazine’nin yeni USDT tokenler basması sonucu geldi. Blockchain analiz hizmetleri sağlayan Whale Alert’in verilerine göre, son 30 günde hazine en az 6 milyar yeni Tether USDT token bastı. Tether ise bu devam eden büyümenin başlıca sebebinin kurumsal ve şirketlerden gelen talep olduğunu belirtiyor.

Buna göre USDT’nin değeri son iki ayda her ay değerine 10 milyar dolar ekleyerek de başka bir rekora imza attı.

İlgili – Stabil coinler ne işe yarar?

Tether daha fazla USDT basarak 60 milyar dolarda yeni rekor kırdı

Tether’in son 1 yıllık piyasa değeri grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Tether piyasa değerine göre ilk üç kripto para arasına yükselerek, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) arkasındaki yerini almıştı. 23 Mayıs’ta ise Binance Coin’i (BNB) de geçerek bu konumunu bir kez daha tescilledi.

Kripto para piyasası kısa süre önce Mayıs ortasında gördüğü 2.5 trilyon dolarlık değerinden yaklaşık 1 trilyon doları kaybetti. Yine yakın zamanda 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan BTC de 400 milyar dolar değer kaybetti. Böyle yüksek volatiliteli ortamda Tether’in büyümesi hız kesmeden devam etti.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, genellikle yüksek kripto volatilitesinin olduğu dönemlerde stabil coinlerin büyüdüğüne dikkat çekiyor.

“Böyle aşırıya kaçan dönemlerde tarihsel olarak stabil coin faaliyetlerinde bir yükseliş oluyor. Bunu Tether’in son büyümesi ve 60 milyar dolar piyasa değerini kırması da kanıtlıyor.”

2014 yılında kurulan Tether USDT, 1:1 oranında ABD Doları’na bağlı olan en büyük stabil coin. CoinGecko verilerine göre, dünyanın en büyük stabil coini olarak USDT, 100 milyar dolarlık stabil coin piyasasının yüzde 60’ına sahip. En büyük rakibi ise USD Coin (USDC). USDC, 20 milyar dolar piyasa değeri ise en büyük sekizinci kripto para.

İlgili – Tether Rehberi: Tether nedir? USDT kim kurdu, ne işe yarar, güvenilir mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: