1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bu meme coin yeni Doge ve Shiba katili olacak mı?

Bu meme coin yeni Doge ve Shiba katili olacak mı?

Bu meme coin yeni Doge ve Shiba katili olacak mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerin en gözde kripto parası meme tabanlı coin Shiba Inu. Dogecoin katili olarak bilinen kriptoya bu alanda yeni rakip gelir mi? Detaylar haberimizde.

Bu meme coin yeni Doge ve Shiba katili olacak mı?

Shiba Inu’nun (SHIB) piyasa değeri, son zamanlarda Dogecoin’i geride bıraktı. Ethereum tabanlı token SHIB, piyasaya “Dogecoin katili” olarak girdi. Bilindiği gibi Shiba Inu, Dogecoin’in piyasadaki hakimiyetinden sonra ortaya çıktı. Mayıs 2021’de Dogecoin hız kazandığında, Shiba bir DOGE katili olarak çekiş kazandı. İddialar o zaman komik görünse de beş ay sonra SHIB, bir DOGE katili olarak ortaya çıktı.

Dogecoin, Elon Musk ve Mark Cuban’ın desteğini arkasına aldıktan sonra piyasayı salladı. Nisan ayında en yüksek seviyelerini gören Doge için hedef 1 dolardı. Ancak bu hedefe ulaşamadı. Arkasından gelen Shiba, geçtiğimiz hafta kripto piyasalarda yatırımcıların yüzünü güldürdü.

İlgili: Meme coin nedir?

Şimdi bu iki kripto paranın tahtına aday yeni bir meme kriptoya göz atalım. Şimdi dikkatler Elon Musk’ın Shiba Inu köpeğinin adını taşıyan bir meme-coin olan Floki Inu’de. FLOKI, Londra’da büyük reklam kampanyaları başlattı. Bu reklam kampanyaları sosyal paylaşım platformların meme coinlerin en popüler olduğu dönemde geliyor.

meme coin Bu meme coin yeni Doge ve Shiba katili olacak mı?

FLOKI’de reklamlara ve meme coin çılgınlığına ayak uydurmuş görünüyor. Coinmarketcap verilerine göre son 7 günde %276’lık bir fiyat artışı gören meme coin 14 milyon dolarlık piyasa değerini 225 milyon dolara çıkardı. FLOKI, yazım anında 0.0002436 dolardan işlem görüyor.

https://twitter.com/tedtalksmacro/status/1453535489516920837?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1453535489516920837%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fambcrypto.com%2Fcan-floki-the-new-dog-in-town-be-the-new-doge-shib-killer%2F

Ted Talks Macro olarak bilinen ünlü kripto analisti başta olmak üzere bazı kripto analistleri de FLOKI’nin performansına dikkat çekiyor ve yeni Shiba olabileceğini değerlendiriyor.

FLOKI, Valhalla olarak bilinen bir NFT oyun metaverse, FlokiPlaces olarak bilinen bir NFT ve ticari mal pazarı ve Floki Inuversity olarak bilinen bir içerik ve eğitim platformu olmak üzere 3 yardımcı proje üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki günlerde meme coinlerin yarışına FLOKI’nin katılması da sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

Kaynak