1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!

Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!

Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ekosistemi finans piyasasına yeni milyarderler kazandırdı. İşte yatırımcılarının yüzünü güldüren kripto paralardan bazıları. Detaylar haberimizde.

Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!

Covid-19’un geleneksel finans sistemi alt üst etmesi kripto paralara olan ilgiyi artırdı. Kripto para ekosistemi artan benimsenmeyle beraber finans dünyasına yeni milyarderler kazandırdı.  Gösterdikleri performansla dikkat çeken ve yatırımcılarının yüzünü güldüren kripto paralara göz atalım.

Öncelikle piyasanın iki itici gücü olan Bitcoin ve Ethereum’a bakalım. Bitcoin, ilk kripto para birimi olarak piyasanın tartışmasız lideri. Bitcoin, işleme başladığı 2010 yılının temmuz ayından bu yana %70,000,000 artış gösterdi. BTC, yıl başından bu yana ise %100 artış gösterdi.

kripto para Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ethereum ise 2015 yılında piyasaya sürüldü ve ekosistemin ilk akıllı zincir teknolojisini içeren kripto parasıydı. Ether, lansmanından bu yana %150,000 değer kazanarak piyasanın en değerli ikinci varlığı oldu. ETH ise yıl başından bu yana %696 değer kazandı.

kripto para Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Piyasanın iki lokomotifinin yıllık değerini katlayan altcoinler de var. Bunlardan biri Ethereum’a ciddi bir rakip olarak gösterilen Solana (SOL). Solana, bu yılın başından bu yana %11,700’lük büyüleyici bir ralli yaptı. SOL, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre piyasanın en değerli beşinci varlığı ve toplam piyasa değeri 65 milyar doların üzerinde. Yüksek işlem ücretlerinden şikayet eden Ethereum kullanıcılarının yönünü daha düşük işlem ücretleri ve yüksek işlem hızı sunan Solana’ya kaydırması SOL’un yükselişinde önemli bir katalizör oldu. Sol, 213 dolardan işlem görüyor.

kripto para Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!

İlgili: Solana (SOL) fiyat tahmini

2021 yılı oyun tabanlı kripto paralarında yükselişe geçtiği bir yıl oldu. Kullanıcı sayısı günden güne artan Axie Infinity’de 2021 yılında yatırımcılarının yüzünü güldürdü. AXS, 2021 yılının başından bu yana %21,500 artış gösterdi. AXS, yazım anında 137 dolardan işlem görüyor.

kripto para Bu kripto paralar yatırımcılarını zengin etti!

Geleceğin interneti olarak adlandırılan Metaverse projesinin yükselişini de atlamamak gerekiyor. Son günlerin dikkat çeken kripto paralarının başında ise Metaverse tabanlı tokenler geliyor. Bunlardan biri de Sandbox (SAND). Sand 2021 yılının başından bu yana %12,300’ün üzerinde değer artışı gördü. SAND, 6,90 dolardan işlem görüyor.

Kaynak