okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.49%
Bitcoin
66.859,39 USDT
eth
ETH
5%
Ethereum
3.092,00 USDT
bch
BCH
4.89%
Bitcoin Cash
466,55 USDT
xrp
XRP
1.57%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
2.02%
Litecoin
84,10 USDT
bnb
BNB
2%
Binance Coin
580,59 USDT
sol
SOL
6.18%
Solana
169,22 USDT
avax
AVAX
5.58%
Avalanche
36,38 USDT
ada
ADA
4.67%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.46%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
4.06%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.93%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu işte bir bit yeniği var: Ripple’da dikkat çeken kadro değişimi!

İlk 10'da performansı ile göz dolduran tek kripto para!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020 yılının sonunda Ripple şirketi kıyameti yaşandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketini piyasaya illegal biçimde menkul değer sürmek suçlaması ile mahkemeye verdi.


Ripple’da dikkat çeken kadro değişimi!

Mahkemenin özü XRP’nin legal durumu ile ilgili. SEC, XRP’nin menkul değer olduğunu iddia ediyor. SEC’e göre Ripple’ın yıllar önce XRP’yi piyasaya sürerken SEC’ten izin alması gerekiyordu. Ripple şirket ise hali hazırda devam eden mahkemede XRP’nin Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para olduğunu iddia ediyor. Savunmasını bu şekilde geliştiriyor.

Ripple şirketine dava açan SEC’i kripto para piyasaları yakında tanıyor. Bitcoin ETF’leri de yıllarca oyalayan aynı kurum yine SEC.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, görevi bıraktı ve yerine Gary Gensler atandı. Jay Clayton; Bitcoin ETF’leri oyalayan ve Ripple’a dava açan başkan olarak tarihe geçti. Bakalım Gensler de Clayton’ın aksine Bitcoin ETF’leri onaylayan başkan olarak tarihe geçecek mi?

Gelelim “bit yeniği” olarak adlandırılan kadro değişikliğine: XRP piyasaya sürülürken menkul değer olarak mı sürüldü yoksa kripto para mı bu sorunun cevabını en iyi bilecek taraf Ripple Şirketinin kendisi olsa gerek. XRP piyasaya sürülürken illegal işlemler yapıldıysa bu işlemleri örtbas etmek isteyeceklerdir.

Ripple’ın kuruluşundan beri üst düzey pozisyonda çalışan Cassie Craddock, Ripple ile yollarını ayırdı.  Fireblocks isimli İsrail merkezli kripto para şirketine transfer oldu. Eee ne var bunda der gibisiniz!

Fireblocks’un yönetim kadrosunda tanıdık bir isim var: Jay Clayton. Hani şu Ripple’a dava açan adam var ya: İşte o!

İster istemez “hımmmmm” diyoruz.

Kaynak

İlgili:

Güncel Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.