1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu işte bir bit yeniği var: Ripple’da dikkat çeken kadro değişimi!

Bu işte bir bit yeniği var: Ripple’da dikkat çeken kadro değişimi!

Bu işte bir bit yeniği var: Ripple’da dikkat çeken kadro değişimi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020 yılının sonunda Ripple şirketi kıyameti yaşandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketini piyasaya illegal biçimde menkul değer sürmek suçlaması ile mahkemeye verdi.


Ripple’da dikkat çeken kadro değişimi!

Mahkemenin özü XRP’nin legal durumu ile ilgili. SEC, XRP’nin menkul değer olduğunu iddia ediyor. SEC’e göre Ripple’ın yıllar önce XRP’yi piyasaya sürerken SEC’ten izin alması gerekiyordu. Ripple şirket ise hali hazırda devam eden mahkemede XRP’nin Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para olduğunu iddia ediyor. Savunmasını bu şekilde geliştiriyor.

Ripple şirketine dava açan SEC’i kripto para piyasaları yakında tanıyor. Bitcoin ETF’leri de yıllarca oyalayan aynı kurum yine SEC.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, görevi bıraktı ve yerine Gary Gensler atandı. Jay Clayton; Bitcoin ETF’leri oyalayan ve Ripple’a dava açan başkan olarak tarihe geçti. Bakalım Gensler de Clayton’ın aksine Bitcoin ETF’leri onaylayan başkan olarak tarihe geçecek mi?

Gelelim “bit yeniği” olarak adlandırılan kadro değişikliğine: XRP piyasaya sürülürken menkul değer olarak mı sürüldü yoksa kripto para mı bu sorunun cevabını en iyi bilecek taraf Ripple Şirketinin kendisi olsa gerek. XRP piyasaya sürülürken illegal işlemler yapıldıysa bu işlemleri örtbas etmek isteyeceklerdir.

Ripple’ın kuruluşundan beri üst düzey pozisyonda çalışan Cassie Craddock, Ripple ile yollarını ayırdı.  Fireblocks isimli İsrail merkezli kripto para şirketine transfer oldu. Eee ne var bunda der gibisiniz!

Fireblocks’un yönetim kadrosunda tanıdık bir isim var: Jay Clayton. Hani şu Ripple’a dava açan adam var ya: İşte o!

İster istemez “hımmmmm” diyoruz.

Kaynak

İlgili:

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında kritik gelişme

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.