1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu iki ülkede önemli Bitcoin gelişmeleri yaşanıyor!

Bu iki ülkede önemli Bitcoin gelişmeleri yaşanıyor!

Bu iki ülkede önemli Bitcoin gelişmeleri yaşanıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında yaşanan durgunluk devam ederken bu iki ülkede önemli gelişmeler yaşanıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bu iki ülkede önemli Bitcoin gelişmeleri yaşanıyor!

Bitcoin uzun süredir 30,000 dolar seviyesinde konsolide oluyor. Lider kripto para birimi cephesinde ayılar ve boğalar bu seviye üzerinde kıyasıya bir mücadele içerisinde. Geçtiğimiz hafta yaşanan satış baskısı soğudu. Terra’nın piyasada yarattığı deprem yerini sakin bir görüntüye bıraktı. Ancak yine de bu güven bunalımının sona ermesi kolay olmayacak ancak kripto para piyasasının her düşüşten başarı ile kalktığını unutmayalaım.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin’de teknik göstergeler şimdilik hala zayıf görünüyor. RSI aşırı satış bölgesinden satış bölgesine geldi. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 30,056 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %3,24 değer kazanan kripto paranın toplam piyasa değeri 572 milyar dolar. Altcoinlerin daha fazla değer kaybettiği geçtiğimiz haftadan sonra Bitcoin’in dominasyon oranı %44,9’a yükseldi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bu iki ülkede önemli Bitcoin gelişmeleri yaşanıyor!

 

Piyasada yaşanan gerginliğe rağmen Bitcoin’in kurumsal olarak kabülünde önemli gelişmeler yaşanıyor. Calcalist’in salı günü yayımladığı habere göre İsrail merkezli iki kredi kartı şirketi Max ve Isracard, müşterilerinin kredi kartları ile Bitcoin almalarına olanak sağlayan ortaklıklar kurdu.

Max ve Isracard, İsrail’in en fazla müşteriye sahip olan kredi kartı hizmeti veren finans kuruluşları. Bu hamle ile büyük bir kitle zahmetsiz şekilde kredi kartı ile Bitcoin’e ulaşabilecek.

Bir kritik Bitcoin benimseme haberi de İsviçre’den geldi. Zürih merkezli özel bir banka olan Julius Baer Group, yüksek portföye sahip müşterilerine özel olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir varlık yönetim sistemi oluşturacağını açıkladı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Banka, kripto paraların volatilitesini kabul ederken, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiat para dünyasıyla buluştuğu yerde kendileri konumlandırma hedeflerine dikkat çekti.

Julius Baer CEO’su Philipp Rickenbacher, yaptığı açıklamada kripto paralara ve DeFi’ye dikkat çekti.

“Hayatlarımızı gerçekten değiştiren yeni bir sektörün ortaya çıkmasının yolunu açtı. Dijital varlıkların ve merkezi olmayan finansın önemli potansiyele sahip olduğuna inanıyorum.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: