1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu iki ülkede Bitcoin adına gelişmeler yaşanıyor!

Bu iki ülkede Bitcoin adına gelişmeler yaşanıyor!

Bu iki ülkede Bitcoin adına gelişmeler yaşanıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için değer olarak beklentilerin altında bir yıl geçiriyoruz. Ancak değer düşüklüğü Bitcoin’in benimsenmesini engellemiyor. Güney Kore ve Arjantin’de Bitcoin adına önemli gelişmeler yaşanıyor. Detaylar haberimizde.

Bu iki ülkede Bitcoin adına gelişmeler yaşanıyor!

Bitcoin, bu yıl değer olarak beklentilerin altında kaldı. Ancak bu değer düşüklüğü Bitcoin’in geniş kitleler tarafından benimsenmesine engel değil. 2022 yılı belki de bu anlamda kripto para piyasası için ilkleri barındıracak.

Geçtiğimiz günlerde Orta Afrika Cumhuryeti, Bitcoin’i yasal para birimi haline getirdiğini ilan etti ve El Salvador’un ardından bunu yapan ikinci ülke oldu. Kripto uzmanları yıl bitmeden farklı ülkeler tarafından benzer adımların atılacağını tahmin ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Dünyanın çeşitli yerlerinde özellikle Bitcoin adına önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. BTC’ye olan bireysel ilgi siyaseti şekillendirmeye başladı. Güney Kore’de kirpto para gelirlerine daha önce %20 vergi konulacağı ve bu verginin 2022 yılından itibaren getirileceği açıklanmıştı. Ancak yaşanan gelişmelerin ardından bu vergilendirme politikası 2023’e ertelenmişti. Ülkenin üst düzey yetkilileri şimdi planı 2025 yılına kadar ertelemeyi istiyor.

Bu adım şüphesiz ülkedeki kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiriyor. Zira Güney Kore’de belirlenen vergi oranına yatırımcılardan büyük tepki gelmişti.

Öte yandan Arjantin’in en büyük özel bankası olan Buenos Aires merkezli Banco Galicia ve Brubank müşterilerine kripto para hizmetleri vereceklerini duyurdu.  Banco Galicia, müşterilerine dört farklı kripto para birimi sunacak. Hizmet verilecek kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum, USDC ve Ripple (XRP) var.

Satın alma seçeneklerinin ekran görüntüleri bugün erken saatlerde banka müşterileri tarafından Twitter’da yayınlandı.

Banco Galicia’nın Twitter hesabından yapılan açıklama hizmetin resmen başladığını doğruladı. Banka yeni yatırım yeni yatırım seçenekleri eklediğini belirtti.

Bitcoin ise yaşanan gelişmelere rağmen satış baskısı ile karşı karşıya. Lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %2,45 değer kaybetti ve 38,000 doların altına geriledi. BTC, yazım sırasında 37,688 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bu iki ülkede Bitcoin adına gelişmeler yaşanıyor!

 

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: