Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Haftanın Favorileri: Bu hafta gözünüz bu coinlerde olsun!

Haftanın Favorileri: Bu hafta gözünüz bu coinlerde olsun!

Gözünüz bu coinlerde olsun
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin dar bir alanda kalmaya devam ediyor. Öte yandan bazı altcoinler yükselişe geçebilir, elbette kilit noktalarından destek alabilirlerse.

                                                                                  Hafta boyu gözünüz bu coinlerde olsun

Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred, Bitcoin ve altcoinlerle ilgili konuştu. Mike Alfred’e göre: Bitcoin geçtiğimiz hafta sürdürebilir bir yükseliş trendi göstermekte zorlanırken, DeFi alanındaki bazı altcoinlerin güçlü boğa seyri yaptığı gözlendi.

Bazı farklı yatırımcılar da önümüzdeki beş yıllık süreçte DeFi alanının Bitcoin’i geçeceğine inanıyor.

Pek çok analist, uzun vadede, kripto para alanında yükseliş seyri bekliyor ancak kısa vadede ne olur, önümüzdeki birkaç gün içinde ne beklenir, birlikte bakalım.

İşte hafta boyu gözünüz bu coinlerde olsun dediğimiz coinler.

BTC/USD

Bitcoin, 10.500 doların üzerinde kapandığı, 27 Temmuz’da yükseliş trendinin ters omuz baş omuz modelini tamamlamıştı.

BTC gözünüz bu coinlerde olsun
BTC-USD günlük grafik Kaynak: TradingView

İdeal koşullarda fiyat, ters omuz baş omuz modelinde boyun çizgisinin altına düşmemelidir.

Buna karşı ayılar BTC/USD’yi 3 Eylül’de boyun çizgisi altına getirdiler. Bu seviyede alım oldu ancak BTC’yi 10.500 seviyelerinin üzerine çıkarmayı başaramadı.

Şu anda BTC 9.835-10.625 dolar aralığında sıkışmış görünüyor. Ayılar ve boğalar fiyatı bu seviyelerin ötesine götüremiyorlar.

BTC 4 saat gözünüz bu coinlerde olsun
BTC-USD grafiği (4 saat) Kaynak: TradingView

4-saatlik grafiğe bakılırsa, ayılar 10.625 noktasını ciddi şekilde savunuyor. Fakat fiyatı 10.200 seviyesi altına indiremezlerse; boğalar tepe direncini kırmayı başarabilir.

Eğer boğalar bunu başarışa, agrasif traderların da devreye girmesiyle, BTC, 11.400 dolarlara ani bir yükseliş yapar ve oradan da 12.000 dolarlara doğru yelken açabilir.

Tersi gerçekleşir, ayılar galip gelirse, 10.000 dolar ve 9.835 dolarları yeniden görebiliriz.

BNB/USD

Biance Coin (BNB) yükselişe devam ediyor. Şu anda 52 haftanın zirvesinde. Göreceli güç indeksi düşüş eğilimi gösterse de 12 Eylül’deki keskin hareket düşme baskını yıktı.

bnb günlük grafik gözünüz bu coinlerde olsun
BNB-USD grafiği Kaynak: TradingView

BNBUSD şu anda 29.99 dolar (Yazının yazıldığında) eğer boğalar fiyatın 27,190 dolar seviyesi altına düşmesine izin vermezlerse, 32 dolar yeniden test edilebilir ve fiyat 38 dolarları zorlayabilir.

Ters bir durumda ise; ayılar fiyatı 27,19 dolar seviyesi altına çekebilirlerse, mevcut düzenin bir boğa tuzağı olduğu anlamına gelir.

BNB 4 saat gözünüz bu coinlerde olsun
BNB-USD grafiği (4 saat) Kaynak: TradingView

4-saatlik grafikte ayıların 32 dolar seviyesini aşağı çekmek için ciddi uğraş verdiğini, uzun ayı mum grafiğinden anlayabiliriz. Önemli işaret boğaların paniğe kapılmadan dip alımı yapmaya devam etmeleridir.

NEO/USD

Ayılar NEO’yu 16,72 dolar seviyesinin altına itmeye çalıştı. Bu durum boğalara alım fırsatı doğurunca fiyat 21,97 dolara kadar çıktı.

neo günlük grafik gözünüz bu coinlerde olsun
NEO-USD grafiği Kaynak: TradingView

Ayılar 22-22,82 seviyelerini agresif şekilde savunacaklardır. Ancak NEO/USD, 20 günlük EMA (18.54)dan geri dönerse, boğalar yeniden baskıya başlayabilir.

NEO 4 saat grafik
NEO-USD grafiği (4 saat) Kaynak: TradingView

Boğalar başarılı olursa; yukarı hareketin ikinci ayağı başlamış demektir. 25,23 dolar direnci görülebilir ancak ivme bunu da geçecektir.

Eğer ayılar fiyatı EMA altında çekerse, NEOUSD 16,72 dolara düşebilir. Bu noktanın altında kapanış çok olumsuz olur.

YFI/USD

31 Ağustos’ta başlayan Yearn.finance (YFI)deki düzeltme 21.34 dolara yakın bir destek buldu. Bu seviye, 3-39 dolar yükselişinde Fibonacci takibinin %50’si anlamına geliyor.

YFI günlük grafik gözünüz bu coinlerde olsun
YFI-USD grafiği Kaynak: TradingView

Ayılar 21,34 dolar seviyesini aşağı çekmeye çalıştı. Başarısız oldular ancak 5-8 Eylül arasındaki sıkışma, boğa ve ayılar arasında da kararsız olanların çoğunlukta olduğu izlenimi verdi.

9 Eylül’de direnç kırıldı, YFI yükselişe geçti. Yükselişin bir sonraki ayağı 46,63 ve 50 dolar olacaktır.

Ancak, ayılar ralliyi 43,96 dolarda durdurmaya çalışıyor. YFIUSD paritesini, rallinin en son ayağının %50 Fibonacci takip seviyesinin altına, 31.01 dolara indirebilirlerse, momentumun zayıflaması muhtemeldir.

YFI 4 saatlik grafik gözünüz bu coinlerde olsun
YFI-USD grafiği (4 saat) Kaynak: TradingView

RSI’daki gelişmekte olan düşüş eğilimi ihtiyatlı olunmasını gerektiriyor. Ancak parite 34.06-31.01 dolar destek bölgesinden geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için başka bir girişimde bulunabilir.

Ayılar pariteyi 20-EMA’nın altına çekti, bu da kısa vadeli ivmenin zayıfladığını gösteriyor. Bir sonraki destek 31.01 dolar seviyesinde olur.

Parite 31.01 dolardan keskin bir şekilde yükselirse, boğalar fiyatı 43.96 doların da üzerine çıkarmak için çalışacak.

LINK/USD

Chainlink (LINK), 6 Eylül’den beri 13,28 dolar seviyesinden üç kez geri döndü. Ancak olumlu işaret, ayılar fiyatı trend çizgisi altına çekemedi. Bu da düşük sevilerde alım yapıldığına işaret ediyor.

LİNK günlük grafik gözünüz bu grafiklerde olsun
LİNK-USD grafiği Kaynak: TradingView

LİNKUSD paritesinde boğalar 13.28 dolar seviyesini tekrar yoklayacaklar. Başarılı olurlarsa, parite ivmeyle düşüş trendine girdiği noktaya doğru yükselişe geçebilir.

Bu seviyenin de bir direnç görevi görmesi muhtemel ama boğalar itmeye devam edebilir ki bu da fiyatı 17,77 dolara çıkarabilir.

Ancak ayılar başarılı olursa ve fiyatı trend altına çekebilirse, güven sorunu ortaya çıkacağından fiyat 8,90 dolara kadar düşebilir.

LİNK 4 saatlik grafif
LİNK-USD grafiği (4 saat) Kaynak: TradingView

4-saatlik grafik ayıların 13.28 dolar noktasını şiddetle savunduğunu gösteriyor. Ancak olumlu işaret, boğaların fiyatı 11 dolar seviyesinin altına düşmesine izin vermemiş olmaları.

Parite mevcut seviyelerden veya trend çizgisinden geri dönerse, boğalar fiyatı 13,28 dolar direncinin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapabilir. Başarılı olurlarsa, ivme artabilir ve 15 dolara hızlı bir hareket muhtemel olur.

Eğer ayılar fiyatı trend çizgisi altına indirip orada tutmayı başarırlarsa, yükselme teorileri de boşa çıkar.

İşte gözünüz bu coinlerde olsun dediğimiz varlıkların durumu bu. Hafta boyu takibe devam edeceğiz.

İlgili: Kripto nedir, nasıl alınır?

İlgili: Uzman yorumu: DeFi coin fırsatı 10 yılda bir gelir

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.