okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.109,08 USDT
eth
ETH
-0.2%
Ethereum
3.782,54 USDT
bch
BCH
-0.72%
Bitcoin Cash
511,26 USDT
xrp
XRP
-0.34%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.61%
Litecoin
87,72 USDT
bnb
BNB
-0.1%
Binance Coin
617,96 USDT
sol
SOL
-0.48%
Solana
177,29 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
40,95 USDT
ada
ADA
-0.56%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
0.71%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, hafta sonu kritik seviyelerde kar satışları ile karşı karşıya kalırken; uzun vadeli trend hala aynı. Bu 5 kripto para yakın vadede yükselişe hazırlanıyor olabilir: Bitcoin,..

Bu hafta dikkatle takip edilmesi gereken 5 kripto para: BTC, ETH, BNB, MATIC ve FTM

Şimdi önümüzdeki birkaç gün içinde yatırımcıların dikkatini çekebilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

1. Bitcoin teknik analizi

Bitcoin, hafta sonunda kritik seviyelerde kar satışları görse de uzun vadeli trend aynı kaldı. BTC grafiğinde bir bayrak formasyonu oluştu ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkaramadı. Genel direnci kıramamak, fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (59.679$) çeken kısa vadeli bir satış baskısına neden olabilir.

5 kripto para Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!
Günlük BTCUSDT grafiği: Kaynak: TradingView

 

Satıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, BTCUSDT paritesi formasyonun destek çizgisine düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek. Çünkü bunun altında bir kırılma, formasyonu geçersiz kılacak. Parite daha sonra 52.920 dolardaki bir sonraki desteğe düşebilir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar pariteyi bayrağın üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunabilir. Başarılı olurlarsa, parite 67.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini tekrar test edebilir ve ardından 89.476.12 dolarda bulunan formasyon hedefine doğru yükselebilir.

5 kripto para Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!
4 saatlik BTCUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

 

4 saatlik grafik, ayıların direnç çizgisini güçlü bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Parite hareketli ortalamaların altına düştü ve 60.000 doların altında gerçekleşecek bir kırılma destek hattından düşüşe neden olabilir.

Bu seviyede boğalardan güçlü bir alım baskısı beklenebilir. Ve destek hattından başlayacak bir sıçrama, pariteyi düşen kanalın içinde tutabilir. Boğalar, düzeltme aşamasının sonunu belirlemek için, fiyatı direnç çizgisinin üzerine itmek ve burada tutmak zorunda kalacak.

2. Ethereum teknik analizi

İlgili: Ethereum fiyat analizi: İşte ETH boğalarının hedeflediği kritik seviye!

3. Polygon (MATIC) teknik analizi

Poligon (MATIC) son zamanlarda keskin bir şekilde yükseldi ve 28 Ekim’de 1,71$ ile 1,79$ arasındaki genel direnç bölgesinin üzerinde kapanış yaptı. Bu da yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterdi.

Genellikle, fiyat önemli bir direncin üzerine çıktıktan sonra geri çekilir ve kırılma seviyesini yeniden test eder. Boğalar şimdi, 1,79 ile 1,71 dolar arasındaki bölgeyi desteğe çevirmeye çalışacak ve yükseliş trendini devam ettirebilmek için burayı muhtemelen bir fırlatma rampası olarak kullanacak.

5 kripto para Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

İlgili: MATIC fiyat analizi: Polygon fiyatında yeni zirve ve destek/direnç seviyeleri

2,22 doların üzerinde gerçekleşecek bir kırılma ve kapanış, önce 2,43 dolara doğru bir ralliye ve nihayetinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,70 doların yeniden test edilmesine kapı açabilir. Bu arada yükselen 20 günlük EMA (1.65$) ve pozitif bölgedeki RSI, piyasanın kontrolünün boğalarda olduğunu gösteriyor.

Bu olumlu görünüm, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmesi durumunda geçersiz olacak. Dolayısıyla böyle bir hareket, 1,79 doların üzerinde geçekleşen son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecek.

5 kripto para Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

4 saatlik grafik, fiyatın güçlü bir destek görevi gören 50-SMA’ya düştüğünü gösteriyor. Boğalar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa; bu, satış baskısının azaldığını gösterir.

Bununla birlikte, fiyat 50-SMA’nın altına çekilirse, parite 1,71 dolara düşebilir. Bu seviyenin yine güçlü bir destek olarak hareket etmesi muhtemel. Ancak bu destek kırılırsa, satış baskısı yoğunlaşabilir ve parite daha sonra 1,50 dolara kadar düşebilir.

İlgili: Güncel Polygon MATIC fiyat tahmini: 2021, 2022 – 2025

4. Binance coin teknik analizi

İlgili: Binance Coin teknik analizi: BNB grafiğinde boğalara yeşil ışık!

5. Fantom (FTM) teknik analizi

Fantom (FTM) 28 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ancak boğalar bu yükselişi sürdüremedi. Günlük mum çubuğundaki uzun fitil, traderlerin daha yüksek seviyelerde kar satışı yaptığını gösteriyor.

5 kripto para Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!
Günlük FTMUSDT grafiği. Kaynak: TradingView

 

İlgili: Güncel Fantom fiyat tahmini, FTM token geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Bir yükseliş trendinde, boğalar genellikle 20 günlük EMA’da (2.52$) dipten satın alır. Fiyat, mevcut seviyeden geri dönerse, piyasa duyarlılığının hala pozitif olduğunu ve traderlerin diplerden alım yaptığını gösterir. Böylece boğalar, daha sonra fiyatı 3.48 dolardaki genel direncin üzerine çıkarmaya çalışabilir.

Başarılı olurlarsa, FTMUSDT paritesi, bir sonraki hedefe (4,10 dolar) doğru yükseliş trendine devam edebilir ve ardından 5 dolarlık psikolojik seviyeye hareket edebilir.

Bu varsayımın aksine, 20 günlük EMA’nın altında oluşacak potansiyel bir kırılma, yatırımcıların pozisyonlarını kapatmaya devam ettiğinin sinyalini verecek.

Bu durumda parite, daha sonra 50 günlük SMA’ya (1.86$) düşebilir. Nitekim RSI üzerindeki negatif uyumsuzluk da (negative divergence) yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor.

5 kripto para Bu hafta gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

Hareketli ortalamalar, 4 saatlik grafikte düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgeye geçerek ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Aşağı yöndeki ilk destek, 2,45 dolarda yer alan bir önceki kırılma seviyesidir.

Bu seviyeden başlayarak devam edecek güçlü bir toparlanma, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösterebilir.

Bu durumda, parite tekrar 3 dolara ve daha sonra 3,48 dolara yükselmeye çalışabilir. Ancak bu olumlu görünüm, ayılar fiyatı 2,45 doların altına çekerse geçersiz olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.