1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu gösterge Bitcoin rallisine işaret ediyor!

Bu gösterge Bitcoin rallisine işaret ediyor!

Bu gösterge Bitcoin rallisine işaret ediyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto analisti Justin Bennett son analizinde, bu göstergeye işaret ediyor ve BTC rallisinin yakın olabileceğini söylüyor.

Her an Bitcoin rallisi gelebilir

YouTube videoları ile öne çıkan analist Justin Bennett son videosunda Bitcoin Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI)ye bakıyor. BTC mum salımını 14 dönem boyunca izleyen metrik, BTC geleceği için önemli ipuçları veriyor.

Ünlü youtuber BTC günlük grafiğinde analiz yapıyor. Grafiği 2021 yılı ile karşılaştıran Bennett şunları söylüyor:

Şimdi, burada, yüksekler geldiğinde [60 bin-66 bin] şimdikine benzer RSI hareketleri gördük. Bu düşük tepeler bir trend hattı oluşturdu. Trend Ocak 2022’de kırıldı. Şimdi tekrar geri düşüyor.

Burada asıl ilginç olan taraf ise, şu anda RSI’in geri çekildiği bölge. Eylül ayında gördüğümüz bölgeye geldiğini görebilirsiniz. Şimdi RSI aynı bölgeden yukarı doğru sıçramayı bekliyor. Tabi aynı şekilde Bitcoin bir alçal dip yapıp yukarı yönlü büyük bir hamle yapabilir.

 

 

bitcoin
BTC/USD Günlük grafik. Kaynak Justin Bennett

Bennett’in dikkat çektiği bir başka nokta ise, 2021 ilk bahar ve yaz dönemlerinden RSI göstergeleri.

 

RSI, bu aralıktan, daha önce yaptığı gibi [2021 Eylül-Ekim] yukarı sıçrayışı ve düşüş trendini kırması çok ilginç. Dahası, RSI’nin Mayıs ve Temmuz [2021]de gördüğü seviyeleri şimdi, Ocak 2022’de 33.000 dolar ile gördük.

Şu anda temel öğeler çok iyi durmuyor ama teknik veriler tam yerinde. Yani şimdi alıcılar fiyatı yukarı çekmeye karar verirse, teknik veriler yükselişi desteklemek için uygun durumda.

Analist son olarak Bitcoin’in 38.500 ve 39.600 dolarlık günlük kapanışları sonrası bir teyit yaşanabileceğini söylüyor ve BTC’nin tekrar 46.000 ve 50.000 dolar bölgesine tırmanabileceğini ifade ediyor.

 

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,925.21

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

 

Etiketler: