Bu altcoinin yatırımcısı dikkat! Yeni 1 milyon dolarlık hack

Popüler DeFi platformunda multi milyon dolarlık hack!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörü yeni bir hack yaşadı. Bir altcoinden 6 milyon dolarlık token transferi yapılırken, hacker 1 milyon dolarlık tokenle kaçtı. Hack olayı araştırılana kadar akıllı sözleşmeler ve token transferi askıya alındı.


Audius (AUDIO) yatırımcısı dikkat! Yeni 1 milyon dolarlık hack

Kripto para sektöründe konsensüs tabanlı karar verme sürecinin temelinde öneriler var. Müzik platformu olan Audius, bir önerinin kurbanı oldu. Zararlı bir önerinin kabul edilmesi, 6.1 milyon dolar değerinde tokenin transferine yol açtı. Hackerler ise bunlardan 1 milyon dolarlık token ile kaçabildi.

Audius topluluk oylamasında 24 Temmuz günü zararlı bir öneri olan Proposal #85 kabul edildi. Bu öneri projenin yerel kripto parasından 18 milyon AUDIO token transferini içeriyordu. Ardından söz konusu önerinin zararlı amaçlar içerdiği ortaya çıktı.

Audius (@AudiusProject) Twitter hesabından ise aşağıdaki gibi bir açıklama yapıldı.

“Herkese merhaba. Ekibimiz, topluluk hazinesinden AUDIO tokenlerin yetkisiz transferine ilişkin raporlardan haberdar. Aktif olarak araştırıyoruz ve daha fazlasını öğrenir öğrenmez size geri bildirimde bulunacağız. Ekibimize yardım etmek isterseniz, lütfen bize ulaşın.”

Audius kurucu ortağı CEO Roneil Rumburg ise Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, topluluğun zararlı öneriyi geçirmediğini bildirdi. Şöyle açıklıyor:

“Bu bir istismardı. Önerilen veya herhangi bir meşru yoldan geçen bir öneri değil. Saldırı için giriş noktası olarak yönetim sistemini kullanıldı.”

Audius’in yaptığı daha fazla araştırmadan sonra, AUDIO tokenlerinin şirket hazinesinden yetkisiz transferi olduğu doğrulandı. Açıklamanın ardından Audius, Ethereum blockchaindeki tüm Audius akıllı sözleşmelerini ve AUDIO tokenleri proaktif olarak durdurdu.

Blockchain araştırmaları yapan Peckshield ise sorunun Audius’un token saklama düzeni tutarsızlıklarından kaynakladığını söyledi.

Hackerin yönetim önerisi ile hazineden yaklaşık 6 milyon dolar değerinde 18 milyon token çaltı. Ancak kısa sürece bu tokenler dump yapıldı ve 1.08 milyon dolara satıldı. Bu da fiyatta düşüşe yol açtı. Yatırımcılar ise daha fazla dumpı ve tokenin taban fiyatını daha da düşürmesini önlemek için derhal geri alım yapılmasını istiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu altcoinin yatırımcısı dikkat! Yeni 1 milyon dolarlık hack
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.