Bu altcoin projesi dev bir ortaklığa imza attı!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain oracle ağı Chainlink ile SWIFT ortaklık kurdu. Detaylar ve Chainlink (LINK) teknik verileri haberimizde.

Bu altcoin projesi dev bir ortaklığa imza attı!

Bankalararası mesajlaşma sistemi SWIFT, geleneksel finans firmalarının blok zinciri ağları üzerinden işlem yapmalarına olanak sağlayacak bir kavram kanıtı (POC) projesi üzerinde çalışmak için Chainlink ile ortaklık kurdu.

Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov ve SWIFT strateji direktörü Jonathan Ehrenfeld Solé,  28 Eylül’de New York’ta yapılan SmartCon 2022 Konferansında projeyi birlikte duyurdular.

SWIFT’in Strateji Direktörü Jonathan Ehrenfeld Solé, CCIP üzerinde Chainlink ile çalışmanın başarılı olmasının nedenlerinden birinin, kurumsal yatırımcıların kriptoya “inkar edilemez bir ilgi göstermesi” olduğunu söyledi. Solé, geleneksel finans (TradFi) oyuncularının, farklı varlık sınıflarını birbirine bağlayabilen tek bir ağ üzerinde çeşitli dijital ve geleneksel varlıklara erişmek istediğini söyledi.


altcoin

Chainlink ve SWIFT arasındaki zincirler arası birlikte çalışabilirlik ortaklığı, TradFi kurumları için geleneksel ve dijital varlıklar arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olacak.

İlgili: Chainlink nedir, geleceği nasıl?

Bilindiği gibi SWIFT bankalararası mesajlaşma sistemi, dünya çapında 11.000’den fazla bankayı birbirine bağlayan geleneksel sınır ötesi fiat işlemleri için en yaygın kullanılan platform.

Ancak, SWIFT ağındaki işlemlerin tamamlanması birkaç gün sürebiliyor. Şirket, ödemeleri kolaylaştırmak ve hızı artırmak için blockchain ve DLT teknolojisi ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) üzerinde çalışmalar yapıyor.

Chainlink tarafından yapılan açıklamada, SWIFT ile olan bu iş birliğinin, finansal kurumların yeni bağlantıları değiştirmeden, geliştirmeden ve eski sistemlere entegre etmeden blok zinciri yeteneği kazanmasına izin verdiğini belirtti.

İlgili: Chainlink (LINK) fiyat tahmini

Chainlink’in kendi kripto parası olan LINK, kripto piyasasının en değerli varlıkları arasında 21’inci sırada yer alıyor. LINK, 3,78 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Altcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 7,73 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu altcoin projesi dev bir ortaklığa imza attı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.