1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Brave ve 0x ortaklığında herkes için DeFi: Yeni Brave Swap

Brave ve 0x ortaklığında herkes için DeFi: Yeni Brave Swap

Brave ve 0x ortaklığında herkes için DeFi: Yeni Brave Swap
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Brave tarayıcı ve 0x ortaklığı yeni DeFi projesi Brave Swap’a hayat verdi. Bu yeni projenin amacının ise “herkesin ulaşabileceği DeFi yapmak” olduğu açıklandı. Ayrıca Brave bir dizi yeni heyecan verici gelişmeyi de resmi blog sayfasından duyurdu.


Brave ve 0x ortaklığında herkes için DeFi: Yeni Brave Swap

Gizlilik odaklı internet tarayıcısı Brave, çıkardığı yeni Brave Swap ile DeFi’ye herkesin erişimini hedefliyor. Yeni uygulama Brave Swap artık Brave tarayıcının son masaüstü versiyonunda kullanılabiliyor.

Bunun için Brave, 0x ile ortaklık yaptı. Brave Swap de 0x API üzerine kuruldu. Brave bir blog paylaşımında şöyle diyor:

“Brave ve 0x arasındaki bu ortaklığın kripto ve DeFi’yi herkes için erişilebilir kılmak için uzun bir yol kat edeceğine inanıyoruz.”

Aşağıdaki videoda da Brave Swap’in nasıl çalıştığı gösteriliyor.

Brave aynı zamanda BAT token ile ilgili son yol haritasını da açıkladı. Burada yeni Brave cüzdan da yer alıyor ve gelişim aşamasında olduğu da belirtiliyor. Bu yeni cüzdanın “ayrıca diğer EVM uyumlu blockchainleri de destekleyeceği ve herhangi bir ayar değişikliği olmadan kullanmak üzere önceden yapılandırılmış bazı chainlere de sahip olacağı” belirtiliyor.

Resmi blog yayınına göre, “Bu cüzdan Ethereum işlemleri yapabilir (mesela ERC-20 token bakiyesini öğrenme) ve para gönderebiliyor (mesela ERC-20 token gönderme).” Açıklamada şöyle deniiyor:

“İzin istemleri, Brave-standart, Chromium tabanlı izin yöneticisine bağlıdır ve kullanıcılar, konum belirleme istekleri gibi diğer Web izinlerinde olduğu gibi, sitelerdeki izinleri yönetebilir.”

Bu yeni Brave Wallet hem mobil hem de masa üstü versiyonlarda da olacak. Brave ayrıca Ethereum’un da ötesine de geçerek Bitcoin, Polygon gibi blockchainleri de desteklemeyi planlıyor. Buna daha sonra daha fazla chain ve L2 (katman 2) projeleri de ekleme çalışmaları devam ediyor.

İlgili – Basic Attention Token (BAT) nedir, geleceği var mı?

Kaynak