1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Square’den dev Bitcoin hamlesi!

Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Square’den dev Bitcoin hamlesi!

Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Square’den dev Bitcoin hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e verdiği büyük destekle bilinen Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Square’den çok önemli bir Bitcoin hizmeti kararı geldi. Detaylar haberimizde.

Jack Dorsey’in Square’inden önemli adım

Bitcoin’e verdiği açık detekle bilinen Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’da yaptığı açıklamada Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmak için çalışmaya başladıklarını duyurdu.

Jack Dorsey, bundan tam bir ay önce Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmak istediklerini belirten bir açıklama yapmıştı. Square’in Donanım Lideri Jesse Dorogusker, dün gece Jack Dorsey’in bir ay önce attığı tweetleri alıntıladı ve Bitcoin saklamayı daha yaygın hale getirmek için Square’ın Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmaya karar verdiğini açıkladı.

“Bitcoin saklamayı daha yaygın hale getirmek için bir donanım cüzdanı ve hizmeti oluşturmaya karar verdik. Soru sormaya ve cevaplamaya devam edeceğiz. Topluluğun bu projeyle ilgili başlığımıza verdiği yanıt harika oldu.”

Jesse Dorogusker, bir sonraki adımlarının Max Guise tarafından yönetilecek bir ekip kurmak olduğunu ifade etti.

Dorsey’de Dorogusker’in tweetine “başlıyoruz” diyerek cevap verdi. Ünlü CEO daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in benimsenmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını dile getirmişti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin ile satılmasını askıya almasının ardından ünlü iş adamına karşı Bitcoin’i savunan açıklamaları ile bilinen Dorsey, Twitter ve Square’ın kendisine ihtiyacı olmasaydı zamanın tamamını Bitcoin için harcayabileceğini belirtmişti.

Donanım cüzdanları, kripto varlıkları tutmanın en güvenli yollarından biri olarak biliniyor. Kullanıcıların özel anahtarlarını ve varlıklarını harici çevrimdışı cihazlarda saklamasına olanak tanıyan bu cüzdanlar için tek eleştiri ortalama kullanıcıların nasıl kullanılacağı konusunda karmaşık bir yapıda olması. Projenin ne zaman tamamlanacağı konusunda ise ikili net bir açıklama yapmadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.