1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bombalar patlıyor! kriptoya bir büyük haber de Ukrayna’dan

Bombalar patlıyor! kriptoya bir büyük haber de Ukrayna’dan

Bombalar patlıyor! kriptoya bir büyük haber de Ukrayna’dan
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ukrayna parlamentosu kripto para ticaretine yönelik, yeni düzenlemeler getirdi. Düzenlemelerin yabancı kripto para borsalarının önünü açacağı konuşuluyor.

Bombalar patlıyor! kriptoya bir büyük haberde Ukrayna’dan

Ukrayna Ulusal Parlamento’su yerli ve yabancı kripto para borsalarını düzenleyen ve legal hale getiren yeni bir yasa tasarısını onayladı.

Kara Para Aklama ile Mücadele Kurumu tarafından hazırlanan “Sanal Varlıklar” yasa tasarısı, 8 Eylül’de parlamentoda onaylandı.

Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndan Anastasia Bratko, yasanın şirketlerin Ukrayna’da sanal varlık borsaları başlatmasına izin verdiğini ve bankaların “kripto şirketleri için hesap açmasına” olanak tanıdığını söyledi. Bratko devamında:

 

Ukraynalılar ayrıca gelirlerini sanal varlıklarda beyan edebilecekler. Yeni yasa, sanal varlık sahiplerinin haklarının yargısal olarak korunmasını garanti ediyor.

 

kripto bitcoin ukrayna

 

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ayrıca “ülkenin kripto şirketleri tarafından ödenecek vergiyle, bütçeye ek vergi geliri kazandırılacağı” vurgulandı.

Yeni yasaya göre, sanal varlık hizmeti sağlayıcıları (VASP’ler) “kusursuz bir ticari itibara sahip olmalıdır” ve nihai hak sahiplerini belirlemek için sahiplik yapılarını açıklamaları istenecektir. VASP’ler ayrıca kara para aklamayı önlemeye yönelik dahili önlemlere de sahip olmalıdır.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksander Bornyakov, “Ukrayna piyasasına döviz çekmek” için mevzuatta yer alan hükümleri vurguladı:

Ukrayna’daki kripto alanının daha da geliştirilmesi için güçlü bir teşvik olacak. Bankalar onlar için hesap açacak ve yeni bir varlık sınıfıyla işlem yapacak. Ekonominin yeni sektörünün yasallaşmasından toplumun, iş dünyasının ve devletin yararlanacağından eminim.

 

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, ülkenin merkez bankasının Temmuz ayında bir CBDC çıkarmasına olanak tanıyan bir yasayı imzaladı.

İlgili Ukrayna’dan kritik CBDC kararı

Canlı BTC fiyatı: $ 16,992.07

 

Kaynak: Cointelegraph

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.