1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bloomberg’den dikkat çeken, Altın, Borsa ve Bitcoin yorumu

Bloomberg’den dikkat çeken, Altın, Borsa ve Bitcoin yorumu

Bloomberg’den dikkat çeken, Altın, Borsa ve Bitcoin yorumu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg uzmanı Bitcoin performansını Altın ve Borsa karşısında değerlendirdi.

Bloomberg’den dikkat çeken, Altın, Borsa ve Bitcoin yorumu

Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, son, enflasyon rakamları, faiz oranları, Ukrayna’nın işgali gündemleri ışığında Bitcoin perofrmansını değerlendirdi.

Sosyal medya üzerinden paylaştığı Tweetle takipçilerine seslenen Mike McGolone, bu yılın Bitcoin’in olgunlaşma döneminde önemli bir rol üstlenebileceği görüşünde.

Analist, BTC’nin Altın ve hisse senedi piyasalarına nazaran daha karlı bir dönem geçireceği düşünüyor.

Bloomberg stratejisinin paylaştığı grafiğe göre, lider kripto karlılık açısından, Altın, S&P 500 ve ABD dolar indeks verilerini geçmiş durumda. BTC yazı anında,  40,750 dolardan işlem görüyor.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, Tüketici Fiyat Endeksi (CPI)verilerine göre, yıllık enflasyon %7,9 oranına yükselmiş durumda. Enflasyon yıllık artış hız oranı bakımından 1982 yılından beri en yüksek seviyede. Fed enflasyon rakamları karşısında, son 3 yılda ilk kez faiz artırarak önlem almaya çalışıyor.

McGlone, Kasım 2020 yılında BTC’nin yükselerek 20.000 dolar hedefine doğru ilerlediğini ve 2021 yılında da parabolik bir yükselişe geçeceğini başarıyla tahmin etmişti.

Canlı BTC fiyatı: $ 28,316.59

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.