Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
66.083,05 USDT
eth
ETH
2.23%
Ethereum
3.559,24 USDT
bch
BCH
1.61%
Bitcoin Cash
429,68 USDT
xrp
XRP
3.62%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.08%
Litecoin
79,22 USDT
bnb
BNB
0.43%
Binance Coin
605,89 USDT
sol
SOL
1.38%
Solana
145,03 USDT
avax
AVAX
-1.03%
Avalanche
29,98 USDT
ada
ADA
-0.08%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.75%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.09%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bloomberg kıdemli stratejisti “Şimdi kripto almayan sonra dona kalır”!!!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg kıdemli stratejisti Mike McGlone diyor ki; para yöneticilerinin “kripto varlıklarına sahip meslektaşlarının gerisinde kalma ve düşük performans gösterme riski” var.

 

Bloomberg kıdemli stratejisti kripto para piyasasının güvenilirliği artıyor

 

Kripto, Bitcoin, Ether ve DeFi’nin daha fazla kurumsal ilgi çekmesiyle 2.7 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı haline geldi.

 

Bloomberg’in kıdemli stratejist Mike McGlone diyor ki;  kripto para birimini çevreleyen kariyer riski, halihazırda yatırım yapanların aksine dijital varlıklara maruz kalmayan para yöneticilerine kayıyor ve Bitcoin (BTC) ve merkezi olmayan finansın kurumsal kabulünde çarpıcı bir değişim görülüyor. 

 

Bloomberg’in Crypto Outlook’un Kasım sayısı, 2021’i kripto para piyasası için bir başka temel yıl olarak tanımladı ve dijital varlıkların uzun vadeli değer teklifini daha da vurguladı. McGlone, bu ortamda para yöneticilerinin “kripto varlıklarına sahip meslektaşlarının gerisinde kalma ve düşük performans gösterme riski” olduğunu belirterek şunları ekledi:

 

“Grafiğimiz, 2021’de Bloomberg Galaxy Crypto ve DeFi endekslerinin S&P 500’e kıyasla %200’ün üzerindeki üstün performansını gösteriyor.”

 

Kripto, geleneksel yatırımlardan çok daha yüksek oynaklık sergilese de, Bitcoin ve Ether (ETH) gibi varlıklardaki satışlar “çoğu kripto tahsislerinden kaçınarak geride kalma potansiyeliyle karşı karşıya olan duyarlı alıcıları cezbediyor gibi görünüyor.”

 

 

McGlone ayrıca, “yöneticilerin büyük eğilimleri kitlelerin önünde yakalamasının beklendiğini” açıkladı, bu başarının %60’ını hisse senetlerine ve %40’ını tahvillere tahsis etmek gibi geleneksel portföy stratejilerine güvenirlerse çok daha zor hale geliyor. Birçok varlık yöneticisi, geleneksel 60-40 portföyün günümüz piyasasında artık yeterli olmadığı konusunda uyarılarda bulunuyor.

 

 Ekim ayı başlarında bildirdiğimiz gibi, McGlone, 50.000 dolarlık direncin muhtemelen desteklemek için döndüğünü savunarak, Bitcoin’in dördüncü çeyrek kırılmasının ilk aşamalarını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Analist, 2021 için 100.000 dolar ile BTC’nin oyunda olduğunu hala belediğini söyledi . Bu tez, en son raporda yinelenen bir görüş.

Bloomberg kıdemli stratejistiCointelegraph Markets Pro’ya göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin 62.380 dolar değerindeydi. Bitcoin, daha düşük düzeltmeden önce Ekim ayında 67.000 doların üzerine çıkmıştı. 

 

Grayscale’den Michael Sonnenshein, Amber Group’tan Jeffrey Wang ve Tyr Capital’den Edouard Hindi’ye göre yatırım yöneticileri ve finansal danışmanların kripto para piyasasında daha büyük bir rol oynaması bekleniyor. İlk çeyrekte , kripto yatırımlarına kurumsal ilgiyi ölçmek için üç yöneticiyle yapılan röportaja  göre, kriptoya yatırım yapmanın “kariyer riski” önemli ölçüde azalmıştı. Edouard Hindi’ye göre son domino taşı, güvene dayalı standartlar olabilir. 

 

“Artık gözetim ve düzenleyici engeller yavaş yavaş azalıyor, finansal danışmanlar tarafından kriptonun daha geniş bir şekilde benimsenmesini engelleyen şey, varlık sınıfının müşterilerin portföylerine dahil edilmesini açıkça savunmak için ‘güvene dayalı standartların’ bir zorluk olmaya devam ettiği algısıdır. ”

Kripto para piyasasına ve yatırımına gittikçe artan bir ilgi piyasanın risk durumunu daha da azaltıyor. Bu durumda güvenilir bir yatırım olma yolunda ilerleyen bir kripto piyasasında geç kalmayanlar kazanacak gibi duruyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.