1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bloomberg kıdemli stratejisti “Şimdi kripto almayan sonra dona kalır”!!!

Bloomberg kıdemli stratejisti “Şimdi kripto almayan sonra dona kalır”!!!

Bloomberg kıdemli stratejisti “Şimdi kripto almayan sonra dona kalır”!!!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg kıdemli stratejisti Mike McGlone diyor ki; para yöneticilerinin “kripto varlıklarına sahip meslektaşlarının gerisinde kalma ve düşük performans gösterme riski” var.

 

Bloomberg kıdemli stratejisti kripto para piyasasının güvenilirliği artıyor

 

Kripto, Bitcoin, Ether ve DeFi’nin daha fazla kurumsal ilgi çekmesiyle 2.7 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı haline geldi.

 

Bloomberg’in kıdemli stratejist Mike McGlone diyor ki;  kripto para birimini çevreleyen kariyer riski, halihazırda yatırım yapanların aksine dijital varlıklara maruz kalmayan para yöneticilerine kayıyor ve Bitcoin (BTC) ve merkezi olmayan finansın kurumsal kabulünde çarpıcı bir değişim görülüyor. 

 

Bloomberg’in Crypto Outlook’un Kasım sayısı, 2021’i kripto para piyasası için bir başka temel yıl olarak tanımladı ve dijital varlıkların uzun vadeli değer teklifini daha da vurguladı. McGlone, bu ortamda para yöneticilerinin “kripto varlıklarına sahip meslektaşlarının gerisinde kalma ve düşük performans gösterme riski” olduğunu belirterek şunları ekledi:

 

“Grafiğimiz, 2021’de Bloomberg Galaxy Crypto ve DeFi endekslerinin S&P 500’e kıyasla %200’ün üzerindeki üstün performansını gösteriyor.”

 

Kripto, geleneksel yatırımlardan çok daha yüksek oynaklık sergilese de, Bitcoin ve Ether (ETH) gibi varlıklardaki satışlar “çoğu kripto tahsislerinden kaçınarak geride kalma potansiyeliyle karşı karşıya olan duyarlı alıcıları cezbediyor gibi görünüyor.”

 

 

McGlone ayrıca, “yöneticilerin büyük eğilimleri kitlelerin önünde yakalamasının beklendiğini” açıkladı, bu başarının %60’ını hisse senetlerine ve %40’ını tahvillere tahsis etmek gibi geleneksel portföy stratejilerine güvenirlerse çok daha zor hale geliyor. Birçok varlık yöneticisi, geleneksel 60-40 portföyün günümüz piyasasında artık yeterli olmadığı konusunda uyarılarda bulunuyor.

 

 Ekim ayı başlarında bildirdiğimiz gibi, McGlone, 50.000 dolarlık direncin muhtemelen desteklemek için döndüğünü savunarak, Bitcoin’in dördüncü çeyrek kırılmasının ilk aşamalarını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Analist, 2021 için 100.000 dolar ile BTC’nin oyunda olduğunu hala belediğini söyledi . Bu tez, en son raporda yinelenen bir görüş.

Bloomberg kıdemli stratejistiCointelegraph Markets Pro’ya göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin 62.380 dolar değerindeydi. Bitcoin, daha düşük düzeltmeden önce Ekim ayında 67.000 doların üzerine çıkmıştı. 

 

Grayscale’den Michael Sonnenshein, Amber Group’tan Jeffrey Wang ve Tyr Capital’den Edouard Hindi’ye göre yatırım yöneticileri ve finansal danışmanların kripto para piyasasında daha büyük bir rol oynaması bekleniyor. İlk çeyrekte , kripto yatırımlarına kurumsal ilgiyi ölçmek için üç yöneticiyle yapılan röportaja  göre, kriptoya yatırım yapmanın “kariyer riski” önemli ölçüde azalmıştı. Edouard Hindi’ye göre son domino taşı, güvene dayalı standartlar olabilir. 

 

“Artık gözetim ve düzenleyici engeller yavaş yavaş azalıyor, finansal danışmanlar tarafından kriptonun daha geniş bir şekilde benimsenmesini engelleyen şey, varlık sınıfının müşterilerin portföylerine dahil edilmesini açıkça savunmak için ‘güvene dayalı standartların’ bir zorluk olmaya devam ettiği algısıdır. ”

Kripto para piyasasına ve yatırımına gittikçe artan bir ilgi piyasanın risk durumunu daha da azaltıyor. Bu durumda güvenilir bir yatırım olma yolunda ilerleyen bir kripto piyasasında geç kalmayanlar kazanacak gibi duruyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: