1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bloomberg analistine göre Bitcoin ETF’lerin Ekim ayında onaylanma ihtimali!

Bloomberg analistine göre Bitcoin ETF’lerin Ekim ayında onaylanma ihtimali!

Bloomberg analistine göre Bitcoin ETF’lerin Ekim ayında onaylanma ihtimali!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ekim ayının gündemi şimdiden belirlendi: Bitcoin ETF (Borsa Fonu) başvuruları! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF’leri değerlendirmeye başladı.


Bloomberg analistine göre Bitcoin ETF’lerin Ekim ayında onaylanma ihtimali!

SEC masasında 18 adet Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. SEC bu başvuruları değerlendirmeye başladı. 4’ü hakkında karar verdi. Kararı erteleme yönünde oldu. SEC, 75 gün sonra ertelediği 4 başvuruyu tekrardan değerlendirecek. Kalan başvurular ise bu ay içerisinden peyderpey değerlendirilmeye devam edilecek.

SEC Başkanı geçtiğiniz ay Bitcoin ETF’lerin fiziksel Bitcoin cinsinden sunulması gerektiği yönde imalarda bulundu. Bu imanın ardından bazı şirketler, Bitcoin ETF başvurularını güncelleme ihtiyacı duydu. Bu güncellemenin ardından Bitcoin ETF’lerin kabul ihtimalinin daha da arttığı iddia ediliyor.

Bloomberg’in analistlerinden Eric Balchunas, ETF’lerin onaylanması konusunda bir oran verdi. Balchunas, içinde bulunduğumuz Ekim ayında %75 oranında ETF’lerin onaylanacağını ileri sürdü.

Lütfen Bkz: Bitcoin ETF’ler onaylanırsa fiyatlar kaç dolara çıkar?

Balchunas, yeni ETF başvuruların 40’ıncı Yasa çerçevesinde yapıldığını ve bu nedenle Bitcoin ETF’lerin kabulü ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtti. Eğer Bitcoin ETF’ler kabul edilirse Bitcoin ile oluşturulmuş yatırım araçları New York Borsası gibi regüle olmuş borsalarda listelenebilecek. https://thedentallounge.com

Kanada ve birkaç Avrupa ülkesinde Bitcoin ETF’ler onaylandı. Ancak şu ana kadar SEC, ETF’ler konusunda oldukça ketum davrandı.

Geçtiğimiz günlerde Ecoinometrics önemli bir çalışmaya imza attı. Ecoinometrics istatistiklerine göre ETF tarzı finansal varlıklar şeklinde tutulan toplam Bitcoin miktarı yaklaşık 860 bin adet. Eğer 40’ıncı Yasa çerçevesinde SEC, Bitcoin ETF’leri onaylarsa kurumsal firmaların ek olarak 800 adet daha Bitcoin alabileceği raporda ilerisi sürülüyor.

Kaynak